22 اسفند روز شهدا نامگذاری شده، شهدایی که دانش آموختگان مکتب عاشورا بودند که با تقدیم جان خود در مسیر دفاع از ارزشها و وطن، افتخار ملت شدند.

به گزارش سفیرافلاک، سلام بر آنهایی که رفتند تا بمانند، سلام بر آنهایی که دلاورمردانه در برابر دشمن سینه سپر کردند، سلام بر آنهایی که برای دفاع از وطن جان خود را تقدیم کردند، سلام بر آنهایی که با شهادت خود درس ایثار و فداکاری دادند.

شهدا، دانش آموختگان مکتب عاشورا هستند که با تاسی از امام حسین(ع) برای دفاع از ارزشها جان خود را تقدیم کردند، رزمندگان اسلام در هشت سال جنگ تحمیلی به ندای امام(ره) لبیگ گفته و با حضور در جبهه ها راه را برای ترویج ایثار و شهادت باز کردند و ثابت کردند هر جایی که روحیه شهادت طلبی باشد، موفقیت در همانجا موج می زند.

شهدا، جوانانی بودند که در دامان مادرانی صبور پرورش یافتند، چه زیبا دل از دنیا برکنده و با خدا معامله کردند، جوانان رشیدی که کوله باری از عشق را بر دوش گرفته و در این راه به شهادت رسیدند.

حماسه ماندگار

در این روزها، برخی از جوانان و نوجوانان عازم سرزمین مناطق جنگی می شوند تا از نزدیک همسفر این همه ایثار و فداکاری شوند و بدانند رزمندگان ما در هشت جنگ تحمیلی چگونه ایستادند و جنگیدند تا امروز ما در آرامش به سر ببریم.

یاد خاکریزها، یاد چفیه های جبهه، یاد قمقمه ها، یاد سربندهایی منقش به نام ائمه اطها(ع)، یاد عملیاتها و شور حضور، یاد حماسه های ماندگار بخیر که هر کدام یک دنیا حرف برای گفتن دارند.

۲۲ اسفند روز شهید نامگذاری شده، البته همه روزها مزین به نام شهداست اما این روز خاص به نام شهداست که به صورت ویژه به جانفشانی های شهدا بپردازیم و یادمان نرود به برکت خون شهدا امروز در اوج اقتدار و سربلندی قرار داریم.

اجرای طرح سپاس

محمود زرینجویی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: در استان لرستان ۶۵۴۴ شهید، ۱۷ هزار جانباز و ۸۳۰ آزاده داریم که این بزرگواران افتخاری عظیم برای مردم این خطه محسوب می شوند.

وی با اشاره به هفته شهدا افزود: در این هفته برنامه های مختلفی از جمله اجرای طرح سپاس و سرکشی از خانواده های شهدا، کاشت نهال به یاد شهدا، رونمایی از تصاویر شهدا در آزاده راه لرستان و تجلیل از جانبازان اجرا شده است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان تصریح کرد: امروز به صورت وبینار خانواده های شهدا با ریاست جمهوری دیدار می کنند، علاوه بر این برنامه نیز ۴۸۳ نهال به یاد شهدای زن استان لرستان کاشته می شود.

جمع آوری وصیت نامه شهدا

زرینجویی با اشاره به جمع آوری وصیت نامه شهدا، تصریح کرد: تاکنون بیش از ۱۶۰۰ وصیت نامه شهدا جمع آوی شده که مکتوب شده اند.

وی بیان کرد: همچنین یکی دیگر از برنامه ها، تاریخ شفاهی است که خاطراتی توسط والدین شهدا بازگو می شود و تاکنون هزار و ۶۵ خاطره توسط والدین شهدا در استان بیان شده و این طرح ادامه دارد.

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان خاطر نشان کرد: خاطرات تاریخ شفاهی سند افتخاری است که به صورت مستند و فیلم تهیه می شود و علاوه بر این نیز مکتوب هم خواهد شد.

انتهای پیام/