سخنگوی فدراسیون کشتی در دفاع از نحوه برگزاری چرخه انتخابی تیم‌های ملی آنرا فرایندی شفاف و قانونی خواند که به احقاق حق کشتی‌گیران واجد شرایط می‌انجامد.

به گزارش سفیرافلاک، چندی پیش کادر فنی تیم ملی کشتی آزاد با توجه به مفاد چرخه انتخابی، یک مصاف انتخابی درون اردوی در وزن ۸۶ کیلوگرم برگزار شود. مصافی که باید طی آن آزادکار اعزامی به رقابت‌های قهرمانی آسیا از بین علیرضا کریمی عنوان‌دار و محسن مصطفوی به عنوان قهرمان کشور انتخاب می‌شد.

اما این مصاف انتخابی با توجه به تصمیم علیرضا کریمی و عدم حضور او در این دیدار برگزار نشد تا مصطفوی مسافر قهرمانی آسیا شود و کریمی هم برای رسیدن به دوبنده تیم ملی اعزامی به رقابت‌های جهانی در چرخه انتخابی باقی بماند.

در همین راستا محمد ابراهیم امامی سخنگوی فدراسیون کشتی اعلام کرد: ضوابط چرخه انتخابی تیم‌های ملی با دقت و جدیت و توجه به تمامی جوانب امر تدوین و به صورت شفاف در سایت فدراسیون قرار داده شده است. مطمئناً بحث عدالت محوری در چرخه انتخابی تیم ملی لحاظ شده تا نفرات برتر و شایسته به حق قانونی خود دست یابند.

وی اظهار داشت: ترکیب تیم کشتی آزاد برای مسابقات آسیایی مغولستان مشخص شده است. فقط در وزن ۸۶ کیلوگرم به دلیل آسیب دیدگی و ارائه مستندات از سوی علیرضا کریمی، قرار بود مصاف درون اردویی با محسن مصطفوی برگزار شود که در نهایت با انصراف کریمی، مصطفوی نماینده کشتی آزاد ایران در این وزن شد.

سخنگوی فدراسیون کشتی یادآور شد: هدف اصلی فدراسیون کسب بهترین نتایج در بازی‌های آسیایی، مسابقات جهانی صربستان و بازی‌های کشورهای اسلامی است.

گفتنی است کشتی ایران باید در سال جدید مهیای حضور در میادین مهمی از جمله قهرمانی آسیا در مغولستان (اواخر فروردین ماه ۱۴۰۱)، رقابت‌های جهانی صربستان (۱۹ تا ۲۷ شهریورماه ۱۴۰۱) و بازی‌های آسیایی چین (۳۰ شهریورماه تا ۲ مهرماه ۱۴۰۱) شود.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : مهر