فلاح وند گفت: ۹۰ راهنمای گردشگر در لرستان آموزش های لازم را فرا گرفتند تا در این ایام نسبت به معرفی جاذبه های تاریخی و گردشگری اقدام نمایند.

اسکندر فلاح وند در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: راهنمایان گردشگر در استان لرستان در دوره های مختلف آموزشی شرکت کرده و برای آنها کارت صادر شده تا در ایام مختلف بتوانند در مناطق گردشگری فعالیت کنند.

وی افزود: در استان ۹۰ راهنمای گردشگر این آموزشها را فراگرفته که در بناهای تاریخی و یا مکان ها و جاذبه های گردشگری نسبت به معرفی جاذبه ها اقدام نمایند.

معاون گردشگری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان با اشاره به فعالیت دفاتر گردشگری، تصریح کرد: در حال حاضر ۲۹ دفتر گردشگری در استان وجود دارد که در راستای تورهای درون استانی و برون استانی فعالیت می کنند.

فلاح وند عنوان کرد: این دفاتر تورهای یک روزه طبیعت گردی، تاریخی و برون شهری را انجام می دهند که به صورت مستمر بر فعالیت آنها نظارت می شود.

وی بیان کرد: با توجه به تشدید نظارتها، با تورهای غیر مجاز به شدت برخورد می شود و به مراجع قضایی معرفی خواهند شد؛ از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۰ تور گردشگری غیر مجاز در استان که از طریق فضای مجازی تبلیغ می کردند شناسایی و به مراجع قضایی معرفی شدند.

انتهای پیام/