رئیس جمهور گفت: امروز توصیه مقام معظم رهبری به ما ایجاد اشتغال، رونق تولید، شکوفایی اقتصاد، مبارزه با بی‌عدالتی و فساد است.

به گزارش سفیرافلاک، آیت‌الله رئیسی رئیس دولت سیزدهم درجمع زائران راهیان نور در یادمان شهدای شلمچه با بیان اینکه به فرموده مقام معظم رهبری مردم ایران مظلوم و مقتدر هستند، اظهارکرد: وجود رهبری معظم انقلاب اسلامی هدایت‌گر است و به کشور ایران عزت و اقتدار داده است.

رئیس جمهور گفت: شهدا و مردم نیز به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران قدرت داده‌اند و داشته‌های این نظام مقدس به این کشور توانایی بخشیده است.

وی افزود: نیروهای مسلح، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، ارتش دلاور و نیروهای بسیجی نیز سهم به سزایی در پیروزی‌های دوران دفاع مقدس دارند و از بازوهای توانمند نظام اسلامی به شمار می‌روند.

رئیس جمهور با بیان اینکه مردم خوزستان دین خود را به اسلام و انقلاب ادا کردند، گفت: ما همه مدیون مردم خوزستان هستیم. دلاوری خرمشهر، شکستن حصر آبادان و ایستادگی دلاورانه مردان و زنان این مرز و بوم در مقابل دشمنان مثال‌زدنی است.

رئیسی با اشاره به دفاع جانانه مردم خوزستان از کشور، وطن و ارزش‌های اسلامی اظهار کرد: شهدا ناظر بر رفتار و اعمال ما هستند و امروز ما باید برای شنیدن پیام شهدا گوش شنوا داشته باشیم. پیام شهدا در تمامی کشور طنین‌افکن است و این پیام چیزی جز دین‌مداری، ولایت‌مداری‌، خدمت صادقانه به مردم، توجه به ارزش‌های اسلامی‌‌، حفظ ارزش‌های الهی، استقلال، آزادی، دفاع از نظام، ایستادگی درمقابل ظلم و استکبار، مقاومت برای رسیدن به اهداف انقلاب و پاسداری از دستاوردهای نظام نیست.

وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی تکلیف همه ما را روشن کرده‌اند، گفت: امروز توصیه مقام معظم رهبری به ما ایجاد اشتغال، رونق تولید، شکوفایی اقتصاد، مبارزه با بی‌عدالتی و فساد است.

رئیس جمهور با اظهار خرسندی از حضور در جمع راهیان نور گفت: برخی افراد این را می‌پسندند که بهترین ساعات خویش را در مسیر نورانی راهیان نور سپری کنند و بهترین حالات را حضور در جوار شهدا و سنگرهای شهیدان و عتبات عالیات می‌دانند و باید شرایطی فراهم شود تا مردم با سهولت بیشتری به عتبات عالیات سفر کنند.

رئیسی بیان کرد: دعا می‌کنیم به برکت اخلاص شما زائران عزیز، خداوند به ما نیز اخلاص عطا بفرماید تا بتوانیم مسائل و مشکلات مردم را از نزدیک لمس کنیم. در بین راه از سوی شما عزیزان نامه‌هایی دریافت کردم که حتما به آنها رسیدگی خواهم کرد.

وی گفت: برای زیارت کربلا به دست‌اندرکاران این حوزه دستورات لازم برای پیگیری مجدانه و تسهیل در سفر زائران خوزستانی، فارس، لر بختیاری، کرد و تمامی اقوام و پویش‌ها داده شده است.

رئیسی با تاکید بر لزوم احقاق حق مردم خرمشهر و آبادان گفت: ما باید حق این مردم را ادا کنیم.

وی درعین حال مردم و شهدا را سرمایه عظیم نظام جمهوری اسلامی ایران دانست و گفت: ذخائر معنوی در این کشور بسیار زیاد است که باید قدر آنها را دانست.

رئیس جمهور با اشاره به سومین سفر به استان خوزستان گفت: خداوند در طی این مدت به بنده توفیق داد که برای بار سوم به استان خوزستان سفر کنم . در این سفرها مسائلی نظیر تولید، اشتغال و گرفتاری‌هایی که در حوزه منابع آبی وجود دارد، با جدیت دنبال شده است.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : فارس