امیری گفت: اجرای محکومیت زاغری نشان داد دستگاه قضا مرعوب جوسازی و تهدید غرب نمی شود.

امیرعلی حیدر امیری در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، با اشاره به آزادی نازنین زاغری اظهارداشت: نازنین زاغری در سال ۹۵ توسط اطلاعات سپاه با اتهام جاسوسی برای معاندین و انگلیس دستگیر شد و پنج سال محکومیت برای وی در نظر گرفته شد که علیرغم همه تلاش های غرب و تهدیدها برای آزادی وی، اما دستگاه قضا زیر بار آزادی او نرفت و تاکید شد که محکومیت زاغری باید طی شود.

وی افزود: در این مدت دولت انگلیس و سازمان های به اصطلاح حقوق بشری فشارهایی را با هدف آزادی نازنین زاغری انجام دادند، ولی اقتدار و صلابت دستگاه قضا به هیچ یک از این فشارها توجهی نکرد، در واقع دستگاه قضایی جمهوری اسلامی ایران مرعوب جوسازی غرب نشد و اقتدار خود را نشان داد.

کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد: زاغری سرشبکه جاسوسی MI6 بود که در ایران برای پیاده کردن اهداف خود در قالب های مختلفی از جمله آموزش و جذب برخی از افراد اقداماتی را انجام می داد.

امیری خاطر نشان کرد: قبل از پیروزی ایران قرار بود که با ارسال پول از ایران به انگلیس، تعدادی تانک چیفتن برای کشور خریداری شود، اما با پیروزی انقلاب اسلامی ایران، آنها از تحویل تانک ها به ایران ممانعت کردند و پول ها را پس ندادند و امروز این میزان پول بلوکه شده ۵۵۰ میلیون دلار است که پس داده شده است.
وی بیان کرد: غرب به دنبال صحنه سازی است که بگوید آزادی زاغری در گرو پرداخت این پول بوده در حالی که ما آنها را محکوم می کنیم به اینکه سالها این پول در دست آنها بوده و پس نداده اند و امروز با تلاش های صورت گرفته این پول از چنگال بیگانگان آزاد شده است.

کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد: اگرچه نازنین زاغری در این مدت اظهار رضایت داشته اما این افراد به محض اینکه پایشان به آن طرف مرزها برسد، نمک به حرامی خود را نشان می دهند چرا که مزدوران غرب بوده و پیش بینی می شود بعد از ورود به انگلیس، اقدام به مظلوم نمایی کنند.

امیری گفت: این دو رویی و مظلوم نمایی، خصلت بیگانگان است که لازم است روشنگری های لازم صورت گیرد.

وی با اشاره به اقتدار دستگاه قضایی افزود: دستگاه قضایی با صلابت ثابت کرد که هیچگاه به شانتاژها و تهدیدهای غرب توجهی نداشته و تا آخرین ساعت اعلام شده این فرد جاسوس محکومیت خود را سپری کرد.

انتهای پیام/