ویسکرمی گفت: آمادگی داریم ۱۰ هزار شغل را در لرستان ایجاد کنیم.

به گزارش سفیرافلاک، حامد ویسکرمی در نشست پیگیری مصوبات اقتصادی سفر هیئت دولت به لرستان، اظهار داشت: از محل منابع داخلی بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام (ره) برای ایجاد ۵ هزار فرصت شغلی اجتماع‌محور در روستاها و مناطق حاشیه‌نشین شهرهای استان در سال ۱۴٠۱ بالغ‌بر ۲۵٠ میلیارد تومان در نظر گرفته‌شده است.

وی همچنین به اجرای طرح ۱۰۰ روستای بدون بیکار در استان پرداخت و افزود: ۵۰ روستا در سال ۱۴۰۱ و ۵۰ روستای دیگر از محل تعهدات سال ۱۴۰۲ به مرحله اجرا در خواهد آمد.

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) لرستان عنوان کرد: با توجه به نرخ بالای بیکاری در استان لرستان، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) آمادگی دارد به‌شرط کمک مسئولان لرستان و تأمین بخشی از منابع مالی از محل بند ۲ الحاقی بند ب تبصره ۱۶ قانون بودجه ۱۴٠۱ تا ۱۰ هزار فرصت شغلی دیگر را در استان ایجاد کند.

وی تصریح کرد: ستاد اجرایی فرمان امام (ره) به دنبال تحقق همه مصوبات سفر هیات دولت به استان (مرتبط با ستاد اجرایی فرمان امام) است و ان‌شاءالله با تلاش همکاران و دستگاه‌های مرتبط برای تحقق بیش از صددرصدی مصوبات سفر هدف‌گذاری‌های لازم انجام‌شده است.

ویسکرمی با اشاره به زیر کشت رفتن ۱۸۵ هزار هکتار از اراضی کشاورزی دیم استان در طرح جهش تولید، بیان کرد: در این طرح باید ۲۳۵ هزار هکتار زمین دیم زیر کشت برود که مابقی آن نیز در کشت بهاره زیر کشت خواهد رفت.

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) لرستان گفت: برای تجهیز و مکانیزه کردن کشت دیم در استان ۱۹/۸ میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه در نظر گرفته‌شده که در همین راستا کلیه طرح‌های متقاضی به تعداد ۲۲٠ طرح به بانک عامل معرفی‌شده‌اند؛ هدف اجرای این طرح استراتژیک جهش تولید و ارتقاء ضریب امنیت غذایی در محصولات غلات، حبوبات و دانه‌های روغنی است.

وی به سرمایه‌گذاری ۲۰ میلیارد تومانی برای ایجاد باغات شیبدار در استان اشاره کرد و تصریح کرد: این طرح جزء تعهدات سال ۱۴۰۱ ستاد است و ان‌شاءالله در سال آتی محقق خواهد شد.

ویسکرمی با اشاره به تحقق ۹٠ درصدی در برخی پروژه‌های عمرانی موضوع مصوبات سفر ریاست جمهوری در حوزه ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در لرستان، بیان کرد: با توجه به اینکه تنها چند ماه از سفر رئیس‌جمهور به لرستان و مصوبات آن می‌گذرد، خوشبختانه میزان تحقق و پیشرفت پروژه‌های مرتبط با ستاد اجرایی فرمان امام (ره) از وضعیت خوبی برخوردار هستند.

انتهای پیام/