ائمه جمعه لرستان با اشاره به جنایت آل سعود در اعدام شیعیان و سکوت مجامع بین‌المللی، گفتند: تسریع در احداث سد معشوره باید مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش سفیرافلاک، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته خرم‌آباد، اظهار داشت: مردم ما در سالی که گذشت با فراز و نشیب‌هایی همراه بودند، سالی که همراه با سختی‌های معیشتی، فشار اقتصادی و برخی سوء مدیریت‌هایی همراه بود که مردم با صبر و استقامت پشت سر گذاشته و در انتخابات خرداد شرکت نموده و دشمن را مأیوس کردند و هم‌چنین در انتخابات هم وفاداری خود را ثابت کرده و نشان دادند با آراء خود خواهان تغییر و تحول هستند.

وی افزود: وزرا و استانداران هر چه سریع‌تر دستگاه‌های خود را با انتصابات، کامل کنند تا شایعات دروغ هم رخت بربندد و می‌طلبد انتخاب‌هایی که در استان ما صورت می‌پذیرد، بتوانند تحول را رقم بزند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان عنوان کرد: شش ماه گذشته است مدیران بایستی گزارش عملکرد خود را بدهند و در این زمینه قضاوت با مردم است و مردم انتظار دارند با برنامه کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت آثار آن را ببینند و آن چیزی که تحول همراه با جهش را ایجاد کند، چهار رویداد مهم است تا تلخی بیکاری، تورم و عدم کسب‌وکار و آسیب‌های اجتماعی را از بین ببرد.

وی تصریح کرد: اولین رویداد آب است که احداث سدهای نیمه‌تمامی که مطالعات آن انجام‌شده که تسریع در سد معشوره باید موردتوجه باشد، همچنین اتصال شبکه سدها به دشت‌ها که بتواند زمین‌های دیم به آبی برساند و آن را به میانگین برساند و سبب افزایش میزان تولیدات شود.

شاهرخی بیان کرد: بهره‌مندی مردم و شرکت‌ها و جذب نیروهای بومی در زمان احداث و پس از تکمیل سدها موردتوجه باشد.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان گفت: کارخانه‌ها و صنایع تعطیل‌شده موضوع دیگری است که ۲۰ هزار میلیارد تومان صنایع راکد وجود دارد و مسئولان، کارخانه‌ها را به خط تولید برگردانند تا هزاران جوانان جویای کار مشغول به کار شوند‌.

امام‌جمعه خرم‌آباد خاطرنشان کرد: صنایع تبدیلی در کشاورزی از نکات مهمی است چون ایجاد ثروت افزوده برای این اقشار را به دنبال دارد و وجود صنایع تبدیلی امر لازمی است که همه باید پای‌کار باشند.

وی افزود: توجه به مراکز فرهنگی و فراهم کردن امکانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری برای این مکان‌ها لازم است و در نظر گرفتن اعتبارات برای این مراکز سبب می‌شود آسیب‌های اجتماعی کاهش یابد و آنچه در وجود جوانان است اینکه آماده خدمت هستند و در قالب نهادهای فرهنگی فعالیت می‌کنند و تمرکز این مساجد و مکان‌های فرهنگی است.

شاهرخی با اشاره به مصوبات سفر ریاست جمهوری، گفت: ۱۷۰ مصوبه سفر داریم که می‌تواند تحول را در استان فراهم کند و باید همه این اتفاقات رخ دهد تا شاهد تحول همراه با جهش باشیم.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان بیان کرد: همان‌طور که در طبیعت تحول رخ می‌دهد در دعای تحویل سال از خدا می‌خواهیم در رشد و تحول ما مؤثر باشد و آنچه در رسومات سال جدید است دیدوبازدید و احترام و تکریم بزرگ‌ترها نسبت به دیگران از رسوم رایج این ایام است.

با گمراهی خواص یک جامعه، عوام نیز گمراه می‌شوند

 حجت‌الاسلام ابراهیم طهماسبی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته کوهدشت، ضمن تبریک فرارسیدن نیمه شعبان اظهار داشت: نماز نور و امر خداوند متعال است، اگر نماز قبول شد سایر اعمال انسان قبول خواهد بود.

وی با اشاره به اهمیت شکر نعمات در زندگی، افزود: کسی که به‌غیراز فضل الهی امیدی داشته باشد، به سمت گناه رفته و مورد غضب و عذاب الهی قرار خواهد گرفت.

امام‌جمعه کوهدشت با اشاره به اینکه امام زمان (عج) مجاهد، مبارز و اهل کوشش است، عنوان کرد: در شب نیمه شعبان نور خدا بر عالم منعکس شد؛ حضرت ولی‌عصر (عج) شفابخش دل مجروحان و طبیب دل مستضعفان عالم است.

وی ضمن گرامیداشت ۲۹ اسفند روز ملی شدن صنعت نفت، تصریح کرد: در کشوری که اقتصاد وابسته به نفت است، راه این است که نباید در این زمینه خام فروشی کرد.

طهماسبی گفت: درصورتی‌که خواص یک جامعه در مسیر گمراهی قدم بگذارند، عوام آن جامعه نیز دچار گمراهی خواهند شد.

 امام‌جمعه کوهدشت با اشاره به مسئله برجام، بیان کرد: موضع تیم مذاکره‌کننده ایران کاملاً روشن است و در این راستا زیر بار زور نخواهد رفت و در بحث موشک‌های اخیر هدف‌های بزرگی داشته‌ایم‌ و در این عملیات دو پایگاه جاسوسی در هم کوبیده شد و نشان از اقتدار ا و پاسخ به‌موقع ایران بود.

وی ضمن گرامیداشت هفته سربازان گمنام، گفت: پیام امام زمان (عج) این است که باهم اتحاد داشته و درست حرکت کنیم و از خط اصلی اسلام و قرآن خارج نشویم.

طهماسبی ضمن تبریک سال جدید، بیان کرد: ما باید جامعه را به جهت ظهور حضرت ولی‌عصر (عج) فراهم کنیم و تلاش مضاعفی را در راستای پیشرفت روزافزون انقلاب اسلامی ایران داشته باشیم.

جنایت آل سعود در اعدام شیعیان و سکوت مجامع بین‌المللی

حجت‌الاسلام حسن رضایی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته معمولان، اظهار داشت: رژیم صهیونیستی از طریق پایگاه جاسوسی خود در اربیل چند عملیات خرابکارانه جاسوسی علیه جمهوری اسلامی و محور مقاومت انجام داده بود و موجب بر هم زدن امنیت و ثبات در منطقه می‌شد و رفتار تهاجمی علیه کشورمان نیاز به پاسخ قاطع از جانب جمهوری اسلامی را ایجاب می‌کرد چراکه مسامحه در برابر گستاخی دشمنان موجب جنایت بیشتر آنان می‌شود.

وی افزود: جمهوری اسلامی با پاسخ موشکی خود نیز پیام هشداری به کشورهای همسایه که در مسیر عادی‌سازی روابط با اسرائیل گام برمی‌دارند، صادر کرد.

امام‌جمعه معمولان عنوان کرد: یکی از پیام‌های عملیات اخیر موشکی ایران این بود که حضور صهیونیست‌ها در عراق، نقض قانون حاکمیت و تهدیدی برای کشورهای همسایه ازجمله ایران است.

وی با اشاره به اینکه پاسخ ایران به هر تجاوزی بدون مسامحه و به‌طور قاطع است چنانکه در عین الا سد نیز نشان داد، تصریح کرد: از دیگر پیام‌ها هشدار به دولت خودمختار اربیل بود که آن‌ها نمی‌توانند آزادانه در منطقه با صهیونیست‌ها تعامل داشته باشند و اگر به تعهدات خود عمل نکنند جمهوری اسلامی برای دفاع از مردم و امنیت کشور خود از هیچ تلاشی دریغ نخواهد کرد.

رضایی گفت: جمهوری اسلامی با پاسخ به‌موقع و محکم موشکی به دشمنان اعلام کرد، برنامه موشکی ایران یک نیاز استراتژیک ضروری و دفاعی است که تحت هیچ شرایطی آن را رها نمی‌کند و در مذاکرات وین در این زمینه نیز هرگز امتیازی به دشمن نخواهد داد.

امام‌جمعه معمولان با اشاره به جنایت آل سعود در اعدام شیعیان و سکوت و رویکرد گزینشی مجامع بین‌المللی، بیان کرد: آنچه بسیار تأسف‌آور بوده این است که سازمان ملل و جوامع غربی در ازای دریافت دلارهای سعودی از گاو شیرده سکوت می‌کنند که همین موجب گستاخی رژیم سعودی در ادامه دادن به جنایات می‌شود درحالی‌که می‌دانند ادعاهای آل سعود نادرست و بی‌پایه است؛ جامعه بین‌المللی و مدعیان حقوق بشر غرب به دلیل ثروت عربستان و نقش اساسی این کشور در خدمت به رژیم صهیونیستی جنایات آل سعود را نادیده می‌گیرند.

وی گفت: برخی کشورهای اروپایی شورای حقوق بشر را تبدیل به عرصه‌ای برای مداخله‌گری علیه کشورهای درحال‌توسعه کرده‌اند؛ از طرفی با فروش میلیاردها دلار سلاح‌های کشتارجمعی علیه مردم بی‌دفاع یمن به عربستان و دیگر حکام بی‌کفایت با یکدیگر رقابت می‌کنند.

رضایی اظهار کرد: در مورد تحریم‌های ظالمانه علیه ایران نه‌تنها محکوم نمی‌کنند بلکه عملاً خود نیز در آن شریک هستند، لذا اقدامات گزینشی دولت‌های آمریکایی و اروپایی بیشترین ضربه را به اصل حقوق بشر وارد کرده است که این نشان از عدم صداقت آنان در حمایت از حقوق بشر است.

انتهای پیام/