جهان در انتظار ظهور و عدالت نشسته و گسترش عدل، جلوه باشکوه حکومت حضرت والیعصر(عج) است.

به گزارش سفیرافلاک، شعبان که از راه می رسد، منتظران خود را برای نیمه این ماه آماده می کنند، ولادت یگانه منجی عالم بشریت که روزی خواهد آمد و با ظهورش، جهان را پر از عدالت می کند، روزی خواهد آمد و همه گلهای عالم فرش زیر پایش می شوند، روزی با ذوالفقار حضرت علی(ع) و با ذوالجناح امام حسین(ع) از راه می رسد و این همه انتظار را پایان می دهد.

ظهور امام زمان(عج) یعنی شکفتن گلهای امید در باغ دلهای شیعیان، روزی که مسلمانان سالهاست انتظار آن را می کشند، روزی گل نرگس از راه می رسد و عطر ظهورش جهان را معطر می کند و همه شیعیان جهان پروانه وار گِرد وجودشان می چرخند.

مهدی جان، یک جهان در انتظار ظهور توست، تو که ناجی جهانی، روزی انتظارهای یعقوب وار برای یوسف به پایان می رسد و زمین و آسمان هلهله کنان این عید بزرگ بشریت را جشن می گیرند، تو امید بی پناهانی، تو یار مظلومانی، تو امید دلهای خسته هستی، آری تو می آیی و همه یاس ها را به امید و آینده روشن مبدل می کنی.

شهر به یُمن ولادتت، چراغانی شد

از چند روز پیش با گذر از هر کوی و برزن، آذین بندی هایی برای ولادت امام عصر(عج) توسط منتظران و شیفتگان منجی عالم بشریت انجام شده بود، شهرها یکپارچه چراغانی شده اند، نوشته هایی از حال دل انسان های منتظر نوشته شده و بر در و دیوار شهر نصب شده اند، کمی آن طرف تر جوانان و نوجوانان مهیای رسیدن نیمه شعبان می شوند و با شور و اشتیاق برای این روز با شکوه، برنامه ریزی می کنند.

برای این عید بزرگ هر کسی هر آنچه که در توان دارد به میدان می آورد تا در برگزاری این جشن باشکوه شریک شود، بساط شیرینی و شربت مهیا شده، بوی اسپند رسیدن خبر خوب را بشارت می دهد، کاغذهای رنگی و پرچم هایی منقش به نام امام زمان(عج) برافراشته شده اند و نیمه شعبانی دیگر و یک دنیا انتظار جشن گرفته می شود.

امسال نیمه شعبان در روز جمعه است، جمعه های انتظار و نیمه شعبان در کنار هم نور امید را دلهای مسلمانان بیشتر روشن می کند تا توبیایی و زندگی ها به رنگ آرامش و امید تغییر یابد، زورگویان عالم همچنان انسان های بیگناه را قربانی می کنند و چه سخت است، کودکانی که در جلوی چشمان پدر و مادر جان می سپارند و این دشمنان بی عدالتی و بی اخلاقی را به اوج رسانده اند.

انتظار یعنی حرکت و مهیا کردن شرایط ظهور

حجت الاسلام محمد پیریایی کارشناس مسائل مذهبی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: وقتی از حضرت مهدی(عج)، قیام و ظهور صحبت می شود، منظور این نیست که فقط در ذهنمان امامی باشد که روزی می آید بلکه منظور این است که منتظر واقعی باشیم و شرایط را برای ظهورش آماده نماییم.

وی افزود: با ظهور امام عصر(عج)جهانی که پر از ظلم است به آرامش می رسد، در واقع خداوند از خلقت جهان هدفی دارد و هدف آفرینش این است که آئینه دار وجود خودش باشد، حقیقت آفرینش این است که به کمال مطلوب برسد که در مورد انسان، رسیدن به تکامل همه جانبه است.

کارشناس مسائل مذهبی تصریح کرد: امروز دنیا پر از ظلم و بی عدالتی است و حکمت خدا این است که حتما شخصیتی که یک انسان کامل است در پرتو اخلاق، قدرت و علم او بشر را به تکامل برساند.

جهان در انتظار ظهور

وی با اشاره به منتظران گفت: منظور از منتظر این نیست که انسان فقط در گوشه ای بنشیند بلکه منظور این است که شرایطی ایجاد شود که در نهایت منجر به ظهور گردد، شرایط ظهور این است که انسان خود را برای ظهور مهیا کند و در یک کلمه انتظار یعنی حرکت، نه ایستادن و توقف.

کارشناس مسائل مذهبی خاطرنشان کرد: برای اینکه ظهور تسریع یابد و بستر لازم فراهم شود و عدل و مدینه فاضله و زندگی توام با آرامش برای بشریت ایجاد شود باید شرایط لازم را مهیا کرد و ظهور زمانی صورت می گیرد که بشریت کاملا آماده باشند.

حجت الاسلام پیریایی گفت: منتظر واقعی باید دشمن ستیز باشد، دشمن شناس باشد و آماده جانفشانی در هر شرایط باشد تا فرمانده اصلی از راه برسد، امام عصر(عج)نماینده همه فضیلت هایی است که خداوند در وجود او قرار داده است و امروز منتظران واقعی باید اخلاق، رفتار، کمک به نیازمندان را که از ویژگی های امام عصر(عج) است مد نظر داشته باشند.

انتهای پیام/