محمدولی گفت: روند حرکت بازار طلا و سکه در سال آینده به‌صورت صعودی با شیب ملایم می‌باشد و این روند را طی چند ماه گذشته نیز در پیش داشته‌ایم.

عبادالله محمدولی در گفت‌وگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: پس از اتفاقاتی که در اوکراین و روسیه رخ داد قیمت اونس جهانی طلا افزایش بالایی را تا ۲۰۷۰_۲۰۸۰ دلار در پی داشت، از طرفی قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار در داخل کشور تا یک‌میلیون و ۳۰۰ هزار تومان افزایش یافت ولی بعد از مدتی این افزایش قیمت فروکش و روند کاهشی شد.

وی افزود: این روند در اونس جهانی تا ۱۹۱۵ دلار و در بازار داخلی نیز قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار تا ۱ میلیون و ۲۱۰_۲۰ هزار تومان کاهش یافت.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر ایران با اشاره به اینکه مردم بیشتر تمایل به خرید سکه و طلای آب‌شده دارند و کمتر کسی به سمت خرید زیورآلات می‌رود، عنوان کرد: با توجه به رسیدن شب عید، مردم تمایل دارند پول‌های خود را به طلا تبدیل کنند و از این طریق ایجاد ارزش‌افزوده داشته باشند؛ امیدواریم هر چه بیشتر شاهد ورود افراد به بازار طلا و جواهر باشیم.

وی تصریح کرد: در این چند روز بازار شلوغی‌های خاص خود را دارد، در چند روز گذشته با توجه به اخبار سیاسی، به‌خصوص اخبار مربوط به مذاکرات وین، بازار تقریباً آرامی را شاهد هستیم که این روند نیز طبیعی است.

محمدولی گفت: از طرفی طی ۱۰_۱۵ روز گذشته خریدار به امید کاهش قیمت، خریدی را انجام نمی‌دهد و فروشندگان به امید صعودی شدن قیمت‌ها تمایلی به فروش ندارند درنتیجه بازار روندی آرام و طبیعی را طی می‌کند؛ این روند برای بعد از تعطیلات عید نیز طبیعی است چون ممکن است عرضه و تقاضایی برای بازار وجود نداشته باشد بنابراین احتمالاً این روند فعلی ادامه‌دار و گاهاً کاهشی است.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر ایران با اشاره به اینکه یک بازار آرام و بدون افت‌وخیز را شاهد هستیم، عنوان کرد: مذاکرات وین در جهت‌گیری و حرکت بازار طلا و سکه بسیار مهم است، روند حرکت بازار طلا و سکه در سال آینده به‌صورت صعودی با شیب ملایم می‌باشد و این روند را طی چند ماه گذشته نیز در پیش داشته‌ایم.

وی گفت: بازار طلا در آینده بازار خوبی است و باثباتی که قطعاً در سال ۱۴۰۱ شاهد آن هستیم، امیدواریم سال آینده، سال بهتری از سال ۱۴۰۰ برای مردم باشد.

انتهای پیام/