بسیج اساتید دانشگاه شریف ضمن محکومیت گردن زدن 81 نفر در عربستان اعلام کرد: آنچه این جنایت‌ها را دردناک­تر می کند، برخوردهای دوگانه دولت‌های آمریکا و اروپائی و قدرت­های رسانه‌ای و سازمان­های حقوق بشری با این جنایات­هاست.

به گزارش سفیرافلاک، بسیج اساتید دانشگاه صنعتی شریف طی بیانیه ای با محکومیت گردن زدن ۸۱ نفر در عربستان اعلام کرد: آنچه این جنایت ها را دردناک­تر می کند، برخوردهای دوگانه دولت های آمریکا و اروپائی و قدرت­های رسانه­ ای و سازمان­های حقوق بشری با این جنایات­هاست.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

بسم ­­الله الرحمن الرحیم

وَمَن یَقْتُلْ مُؤْمِنًا مُّتَعَمِّدًا فَجَزَآؤُهُ جَهَنَّمُ خَالِدًا فِیهَا وَغَضِبَ اللّهُ عَلَیْهِ وَلَعَنَهُ وَأَعَدَّ لَهُ عَذَابًا عَظِیمًا

و هر کس به عمد مؤمنى را بکشد پس کیفرش دوزخ است که همیشه در آن خواهد بود، و خداوند بر او غضب و لعنت کرده و براى او عذابى بزرگ آماده ساخته است.( سوره نساء آیه ۹۳)

خبر هولناک اعدام ۸۱ نفر انسان مظلوم به دلایل واهی داشتن افکار و عقاید انحرافی و ارتباط با گروه های تروریستی توسط رژیم جبار سعودی، تمامی انسان های آزاده جهان را شوکه و در بهت فرو برد. در میان اعدام شدگان ۴۱ نفر از معترضان شیعه از اهالی مناطق الاحساء و قطیف در شرق عربستان بودند.

در طول تاریخ حکومت جائرانه و دست نشانده و مورد حمایت دولت های انگلیسی و آمریکایی خاندان سعودی بر سرزمین حجاز، این بار اولی نیست که رژیم دیکتاتور سعودی مبادرت به چنین جنایات قرون وسطایی می ­نماید. هنوز مدت زیادی از اعدام شیخ شهید بزرگوار نمرباقر النمر رهبر شیعیان حجاز و جمال خاشقچی روزنامه نگار عربستانی نمی­ گذرد.

آنچه این جنایت ها را دردناک­تر می کند، برخوردهای دوگانه دولت های آمریکا و اروپائی و قدرت­های رسانه ­ای و سازمان­های حقوق بشری با این جنایات­هاست. جنگ اخیر روسیه و اوکراین نشان داد که کوچکترین ظلم به نژاد سفید دارای موهای رنگین و چشمان آبی بلافاصله توسط امپراطوری رسانه ­ای محکوم و بانیان آن تحت تحریم­های همه جانبه و فراگیر قرار می­ گیرند. ولی آمران و عاملان مظالم هزاران برابر بر مردم سایر سرزمین­ها به ­خصوص بر مسلمانان و به ­ویژه بر شیعیان نه تنها محکوم نمی ­شوند، بلکه مورد حمایت­های آشکار و پنهانی قدرت­های استکباری قرار می ­گیرند.  

بر اساس گزارش­های سازمان­های بین المللی رژیم مستبد سعودی در میان جنایتکاران تاریخ یکی از بزرگترین نقض­ کنندگان حقوق بشری است. ولی به دلیل داشتن نفت و پول­های ذخیره شده در بانک های آمریکایی و اروپایی همواره مورد حمایت­های قدرت­های بزرگ جهانی بوده است و هیچ وقت پاسخ­گوی اعمال خود نبوده و تا­کنون از مجازات­های درخور این جنایات مصون مانده است.

بسیج استادان دانشگاه شریف فاجعه بزرگ قتل عام مسلمانان و شیعیان را به امام زمان عج الله تعالی فرجه تسلیت عرض کرده و اقدام رژیم آمریکایی عربستان سعودی را محکوم می­ کند.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : فارس