عبدالملکی گفت: 103 هزار میلیارد تومان اعتبار برای ایجاد اشتغال لحاظ شد.

به گزارش سفیرافلاک حجت اله عبدالملکی ظهر امروز در جمع خبرنگاران بروجرد اظهار داشت: برای سال آینده یک میلیون فرصت شغلی را هدف گذاری کردیم که توزیع استانی آن هم مشخص شده است که به استانداران ابلاغ شده و در قانون بودجه منابع خوبی در تبصره ۱۶ و ۱۸ در نظر گرفته شده و امیدواریم این اهداف محقق شود.

وی افزود: تمام منابعی که برای اشتغال کشور در قانون بودجه لحاظ شده، همه در قالب زیست بوم اشتغال استفاده می شود که ۱۰۳ هزار میلیارد تومان در تبصره ۱۶ در نظر گرفته شده برای حوزه اشتغال به صورت قرض الحسنه و در تبصره ۱۸ هم عدد خوبی در نظر گرفته شده که سیاستگذاری را شورای اشتغال و بخشی هم در اختیار استانها قرار می گیرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: این کارخانه بعد از ۳۰ سال تکمیل شد که ظرفیت تولید شش هزار تن تولید شیرخشک و خامه را دارد و ظرفیت ۸۰۰ تن شیر خام که می توانند در تکمیل زنجیره لبنیات در منطقه زاگرس موثر باشد.

عبدالملکی گفت: این واحد تولیدی هم سبب می شود دامداران شیرها را تحویل دهند و هم دامداری های صنعتی ایجاد شود.

وی بیان کرد: در وزارتخانه، در زمینه پشتیبانی از تولید، امسال اقداماتی صورت گرفت و مسئله مجوزها را به صورت کامل حل کردیم و در مشاغل خانگی ۷۴ هزار شغل خانگی طی یک ماه گذشته صادر شده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: سال آینده سرمایه گذاری ها توسعه می یابد که اولویت با مناطق محروم است ، همچنین در قانون بودجه سال آینده منابع خوبی تصویب شده و امیدواریم سال آینده برای تولید و اشتغال در کشور خوب باشد.

انتهای پیام/