ابراهیمی با بیان اینکه نرخ بیکاری در لرستان ۱۵ درصد است، گفت: 39 هزار فرصت شغلی برای استان لرستان در نظر گرفته شد.

به گزارش سفیرافلاک سیروس ابراهیمی ظهر امروز در مراسم افتتاح کارخانه شیرخشک بروجرد اظهار داشت: ما در استان نه مشکل ارزی داریم و نه مشکل مرزی و عقیدتی اما مشکل ما اقتصادی است، به دولت چشم امید داریم و مردم و دولت باید در میدان باشند تا استان را آباد کنیم که روزی برسد و حرف از محرومیت و بیکاری نداشته باشیم.

وی افزود: نرخ بیکاری در استان لرستان ۱۵ درصد است که این رقم بالا می باشد، همچنین برای سال آینده ۳۹ هزار شغل درنظر گرفته شده که انتطار داریم دولت کمک کند تا با امکانات و تجهیزات بتوانیم این را محقق کنیم.

معاون اقتصادی استاندار لرستان تصریح کرد: اصلاح در حوزه سیاستگداری، معافیت مالیاتی، تعیین محل طرح ها، کاهش بیمه سهم کارفرما لازم است مد نظر باشد تا بتوانیم این میزان اشتغال را ایجاد کنیم البته لازم است که سهم ما از تبصره ۱۸ خوب دیده شود تا بتوانیم در جهت پیشبرد برنامه ها موفق شویم.

ابراهیمی گفت: طرح هایی در استان وجود دارد که نیمه تعطیل و تعطیل هستند که بخشی شروع نشده و یا طرفیت کم است که لازم است احیا شود و در مدار تولید قرار گیرند همچنین لازم است کارخانه اکسیر و زاگرس فارمد بروجرد نیاز به توسعه دارند چون ظرفیت و بازار فروش بالایی دارند و سرمایه گذاری در این راستا به ایجاد اشتغال و ارز آوری کمک می کند.

وی بیان کرد: می طلبد که هلدینگ ها به استان بیایند و ظرفیت خوبی در  بخش های مختلف داریم و با استفاده از این ظرفیتها می توانیم برنامه ها را پیش ببریم.

انتهای پیام/