شرفی گفت: حمل و نقل عمومی برون شهری در لرستان ۱۶ درصد افزایش یافت.

به گزارش سفیر افلاک به نقل از روابط عمومی راهداری لرستان، عباس شرفی اظهار داشت: در سه روز ابتدایی طرح نوروزی در لرستان تعداد ۱۴هزار و ۶۶۹ نفر از خدمات حمل و نقل عمومی برون شهری بهره مند شده اند که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۶درصد افزایش دارد.

وی در بازدید از پایانه مسافربری شرق خرم آباد گفت: در سه روز ابتدایی طرح نوروزی (از ۲۵ تا ۲۷ اسفند ۱۴۰۰) در لرستان تعداد ۱۴هزار و ۶۶۹ نفر از خدمات حمل و نقل عمومی برون شهری بهره مند شده اند که نسبت به مدت مشابه سال قبل با ۱۲هزار و ۵۹۹ نفر، ۱۶درصد افزایش دارد.

شرفی خاطر نشان کرد: از مجموع مسافران حمل و نقل عمومی شش هزار و ۱۷۲ نفر با اتوبوس، دو هزار و ۷۵۶ نفر با مینی بوس و پنج هزار و ۶۴۱ نفر با سواری کرایه ای جابجا شده اند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای لرستان با بیان اینکه از ابتدای طرح نوروزی گشت های کنترل دروازه ای ناوگان کالا و مسافر با جدیت بیشتری انجام می شود، گفت: درمجموع ۲۵۵ دستگاه ناوگان باری و ۱۴۴ دستگاه ناوگان مسافربری توسط گشت های کنترل دروازه ای مشترک با پلیس راه مورد ارزیابی قرار گرفته و ۷۴ مورد تخلف شناسایی و براساس ضوابط با آنها برخورد شده است.

وی اظهار داشت: در حال حاضر ۸۳ شرکت حمل و نقل مسافر شامل: ۴۴ شرکت اتوبوسرانی، ۲۱ شرکت و موسسه مینی بوسرانی و ۱۸ شرکت سواری کرایه ای با هزار و ۳۸۸ دستگاه ناوگان و دوهزار و ۳۴۵ راننده در ۱۰ پایانه مسافربری در زمینه حمل و نقل عمومی برون شهری استان فعالیت دارند و ناوگان اتوبوسرانی استان با متوسط عمر ۸.۳۸ سال از جوانترین ناوگان کشور محسوب می شود.

وی از مردم و رانندگان خواست در سفرهای نوروزی حتما نکات ایمنی و سرعت مطمئنه را رعایت کنند تا سفری ایمن و خاطراتی خوش برای خود و دیگران ثبت کنند.


انتهای پیام/