فلاح وند گفت: تنها شرط لازم برای سفرهای نوروزی تزریق دو دوز واکسن است.

 اسکندر فلاح وند در گفت‌وگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: جلسات رسمی متعددی با معاون عمرانی، استاندار و دیگر مسئولان با محوریت نوروز برگزارشده است؛ در طی این مدت نزدیک به ۲۳ جلسه شهرستانی درزمینهٔ هماهنگی خدمات سفر در استان برگزارشده است، همچنین ۱۲ کمیته تخصصی سه‌ماهه توسط روسای معاون عمرانی در این خصوص ابلاغ‌شده است.

وی با بیان اینکه تنها شرط لازم برای سفرهای نوروزی تزریق دو دوز واکسن می‌باشد، افزود: امسال را به‌عنوان سونامی گردشگری در نظر گرفته‌ایم و احتمالاً امسال بعد از چندین سال یکی از پرسفرترین سال‌های نوروزی را شاهد باشیم پس برای ۲۰ هزار مسافر به‌صورت شبانه‌روزی اسکان لازم را در نظر گرفته‌ایم.

معاون گردشگری میراث فرهنگی لرستان عنوان کرد: نزدیک به ۲۲۷۳ تخت استاندارد و مورد تائید اداره کل میراث فرهنگی را دارا هستیم که شامل هتل‌ها، هتل آپارتمان‌ها می‌باشند، همچنین در مهمانسراهای ادارات، خوابگاه‌های دانشگاه‌ها و در شرایط ویژه سالن‌های ورزشی و مساجد را برای مسافران نوروزی پیش‌بینی و آماده‌سازی لازم را انجام داده‌ایم.

وی تصریح کرد: برای جذب گردشگری، به‌صورت روزانه تمام جاذبه‌های گردشگری استان را در یک کمپین چند میلیون نفری که توسط وزارتخانه ایجادشده، به وزارتخانه ارسال و وزارتخانه از این طریق اطلاع‌رسانی انجام می‌دهد؛ ما در این حوزه تبلیغات گسترده‌ای را انجام می‌دهیم که ان‌شاءالله گردشگران، لرستان را به‌عنوان مقصد سفرهای خود در نظر بگیرند.

فلاح وند بابیان اینکه ۲۶ هتل، دو هتل آپارتمان و ۸ اقامتگاه بوم گردی در سراسر استان پذیرای مهمانان نوروزی هستند، خاطرنشان کرد: درمجموع ۳ هزار تخت در واحدهای فعال و غیرفعال تحت نظر اداره میراث فرهنگی آماده پذیرش از مهمانان نوروزی هستند که در این حوزه هتل‌های استان با صددرصد ظرفیت پذیرای مهمانان نوروزی هستند.

معاون گردشگری میراث فرهنگی لرستان تصریح کرد: در بحث زیرساخت‌های استان، فرودگاه خرم‌آباد یکی از فرودگاه‌های استاندارد کشور است ولی متأسفانه به دلیل نبود گردشگر و مسافر، پرواز خرم‌آباد به مشهد و بالعکس کنسل شد ولی مسئولان باید برای استمرار پروازهای اخیر و ایجاد پروازهای جدید پیگیری‌های لازم را انجام دهند.

وی بیان کرد: صنعت گردشگری یکی از صنعت‌های پیشرو در اقتصاد می‌باشد یعنی کشورهایی که ازنظر گردشگری غنی بوده ازنظر اقتصادی نیز غنی هستند چون صنعت گردشگری باعث افزایش درآمد و گردش اقتصادی می‌شود؛ گردشگری یک صنعت پاک است و خداوند در این استان نعمت‌های زیادی ازجمله کوه آبشارها، دریاچه‌ها، کوه‌ها و چشمه‌های زیادی را به ما ارزانی داده است و این استان را مورد لطف قرار داده است.

فلاح وند گفت: لرستان استانی چهارفصل است و ما این ظرفیت و پتانسیل راداریم که ان شاءالله بتوانیم ظرفیت‌هایمان را به جاذبه تبدیل کنیم و بتوانیم صنعت گردشگری را در استان رونق دهیم.

انتهای پیام/