ویسکرمی گفت: تقویت شرکت های دانش بنیان مشکل جوانان فارغ التحصیل را حل می کند.

مهرداد ویسکرمی در گفت‌و‌گو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: چندین سال متوالی است که مقام معظم رهبری سالها را به نام اشتغال، تولید، جهش تولید و مسائل مرتبط با معیشت و اقتصاد معرفی می نمایند که این نشان از دغدغه رهبری در این مسائل و اولویت های کشور دارد.

وی افزود: دشمن ما در عرضه نظامی به واسطه رشادت مردم شریف ایران در جنگ مستقیم تحمیلی و در جنگ های نیابتی دچار شکست شد و به لحاظ فرهنگی هم ما در دنیا، انقلابمان را به بقیه دنیا معرفی کردیم که سردار سلیمانی یک سردار ملی و یک قهرمان جهانی است و ثابت شد از نظر فرهنگی در اعماق دل ملتهای دیگر نفوذ کرده است.

رئیس مجمع نمایندگان لرستان عنوان کرد: دشمن به جنگ اقتصادی به عنوان آخرین حربه دل بسته و تمام امکانات خود را پای کار آورده است، برهمین اساس رهبری سال های اخیر را به نام اسامی مرتبط با اقتصاد و معیشت نامگذاری کردند اما امسال در کنار تولید، دانش بنیان را مطرح کردند که نشان از اهمیت دانش بنیان در کشور دارد.

وی تصریح کرد: قبلا هم رهبری در گام دوم انقلاب فرمودند برای پیشرفت بیشتر باید میانبر بزنیم و یکی از راه های اصلی میانبر زدن در عرصه اقتصاد و تولید، همین دانش بنیان است که رهبری بر روی این تاکید جدی داشتند.

وی با اشاره به قانون مجلس در راستای حمایت از شرکت های دانش بنیان گفت: یک قانون خوب در سال ۱۴۰۰ از طرف کمیسیون آموزش در مجلس مطرح و تصویب شد که این قانون در زمینه حمایت از شرکت های دانش بنیان است، اشکالات این قانون در اواخر سال رفع شد و برای تایید نهایی به شورای نگهبان ارسال شد که تایید شده و در سال جدید از طرف رئیس جمهور ابلاغ می شود.

رئیس مجمع نمایندگان لرستان خاطر نشان کرد: در گام دوم انقلاب باید براساس دانش بنیان حرکت کنیم چرا که اشتغالزایی و تولید عجیبی در حیطه دانش بنیان است و کشورهای زیادی پیشرفت خود را مدیون سرمایه در دانش بنیان هستند.

وی گفت: در کشور شش هزار شرکت دانش بنیان داریم که باید تلاش کرد تا این تعداد افزایش یابد و یکی از راه های حل مشکل جوانان تازه فارغ التحصیل، تقویت شرکت های دانش بنیان است که با نامگذاری امسال و تاکید رهبری و قانونی که مجلس تصویب کردند شاهد جهش در اقتصاد و تولید و اشتغالزایی در کشور باشیم.

انتهای پیام/