عضو کمیسیون صنایع مجلس گفت: اگر دانش‌بنیان‌ها با جهش بیشتری به فعالیت بپردازند قطعاً موقعیت اجتماعی و اقتصادی ارتقا پیدا کرده و جوانان بیشتری مشغول به کار خواهند شد.

به گزارش سفیرافلاک، لطف‌الله سیاهکلی عضو کمیسیون صنایع و معادن شورای اسلامی با اشاره به نامگذاری سال جاری با عنوان « تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین» اظهار داشت: یکی از کارهای مهم در راه عدالت فهم و درک درست از همه موضوعات است. این در حالی است که جمهوری اسلامی در حوزه اقتصاد گام‌هایی را برداشته اما همچنان مشکلات زیادی به دلیل تحریم‌های ظالمانه دشمنان و همچنین مدیریت صحیح در داخل کشور داریم.

وی افزود: حوزه دانش‌بنیان یکی از حوزه‌هایی است که می‌توانیم به حل مسائل اقتصادی برای اجرای عدالت در کشور از آن استفاده کنیم و در آن مسیر گام برداریم؛ ما اگر با دانش روز و پیشرفته دنیا پیش برویم می‌توانیم سریع‌تر معضلات را حل کنیم.

عضو کمیسیون صنایع مجلس گفت: جمهوری اسلامی در طول سال‌های اخیر بهره‌ خوبی از حوزه دانش‌بنیان که براساس علم روز دنیا و لبه دانش بوده است، گرفته و مجلس یازدهم در پایان سال گذشته قانون خوبی را برای دانش‌بنیان‌ها تصویب کرد؛ ما سعی کردیم مشکلات آنها را حل کنیم. چرا که برخی از شرکت‌های دانش‌بنیان درگیر مجوز بودند و برخی دیگر برای تولید مشکلاتی را داشتند و حتی برخی از آنها مشکل عرضه تولید محصول اولی را داشتند که در این قانون کارهای خوبی برای آنها صورت گرفته است و امیدواریم که دولت و بخش‌های دیگر نظام حمایت‌های عملی از آنها داشته باشند.

سیاهکلی خاطرنشان کرد: خروجی دانشگاه‌ها مجموعه‌ای از جوانان دانشمند است که باید در شرکت‌های دانش‌بنیان مشغول به کار شوند. آنها در حوزه تولید کالا و محصول باید به سمت مهارت‌آموزی گام بردارند که البته قانون فعلی کشورمان در موضوع دانش‌بنیان‌ها هم حمایت جدی از این افراد دارد.

وی ادامه داد: شرایط کشور با تولیدات دانش‌بنیان‌ها بهتر از قبل شده است اما باید از دانش‌بنیان‌ها حمایت بیشتری کنیم تا آنها تقویت شوند تا در نهایت جهش لازم از سوی آنها صورت گیرد که ا گر این موضوع عملیاتی شود اشتغالزایی بیشتری در کشورمان خواهیم داشت.

عضو کمیسیون صنایع مجلس اظهار داشت: اگر دانش‌بنیان‌ها در کشورمان با جهش بیشتری به فعالیت بپردازند قطعاً موقعیت اجتماعی و اقتصادی کشور ارتقا پیدا کرده و جوانان بیشتری مشغول به کار خواهند شد. در آن صورت در زمینه خلق ثروت گام‌های بیشتری در کشورمان برداشته خواهد شد.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : فارس