زیویار گفت: دستگاه‌های ذیربط با برنامه‌ریزی مناسب از تمامی امکانات و توانایی خود در به حداقل رساندن تصادفات استفاده کنند.

به گزارش سفیرافلاک به نقل از روابط عمومی استانداری لرستان، فرهاد زیویار در جلسه شورای راهبردی کاهش تصادفات با اشاره به حساسیت این موضوع و تاکید ریاست محترم جمهور بر لزوم توجه به ایجاد امنیت جاده‌ها، اظهار داشت: دستگاه‌های ذیربط می‌بایست با برنامه‌ریزی مناسب از تمامی امکانات و توانایی خود در به حداقل رساندن تصادفات استفاده کنند.

وی در ادامه به ایجاد بستر مناسب برای استراحت مسافران نوروزی تاکید کرد و افزود: در صورتی که رانندگان و مسافرین استراحت کافی داشته باشند قطعاً در میزان کاهش تصادفات تاثیر بسزایی خواهد داشت.

استاندار لرستان به افزایش مسافران نوروزی نسبت به سال‌های قبل اشاره کرد و گفت: این ایام فرصت مناسبی برای معرفی ظرفیت‌ها به منظور توسعه گردشگری در استان است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به فرهنگ‌سازی در موضوعات اجتماعی به ویژه انضباط شهری اشاره کرد و گفت: شهرداری، میراث فرهنگی و دیگر متولیان حوزه شهری نسبت به فعالیت‌های خود در ایجاد بستر مناسب برای افزایش گردشگران و میهمانان نوروزی و همچنین در راستای همکاری و همدلی بین مردم و مسئولین باید اطلاع‌رسانی مناسبی داشته باشند.

زیویار خاطرنشان کرد: برای ایجاد همدلی و همکاری مردم با مسئولین بهتر است که افکار عمومی نسبت به فعالیت‌ها و عملکرد مسئولین در راستای جذب مسافران نوروزی آگاهی لازم را داشته باشند.

وی با بیان اینکه آرامش، ایجاد امنیت و حفظ جان مردم در اولویت فعالیت‌های دولت به ویژه طی ایام نوروز است، عنوان کرد: دستگاه‌های عضو ستاد هماهنگی خدمات سفر و شورای راهبردی کاهش تصادفات گزارشی از فعالیت‌های خود در ایام نوروز ارائه دهند تا با بررسی‌های لازم مشکلات و موانع را مرتفع شوند.