ائمه جمعه لرستان با اشاره به اینکه تولیدِ دانش بنیان، بهره وری را افزایش می دهد،گفتند: امروز بیش از هر زمانی، قدرت جبهه مقاومت نمایانگر شده است.

به گزارش سفیرافلاک، حجت الاسلام سید احمدرضا شاهرخی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته خرم آباد، اظهار داشت: نوروز امسال که مقارن با نیمه شعبان بود، معنویت و نشاط خاصی را هم در کشور و هم در استان ایجاد کرد خصوصا در باقیمانده ماه شعبان، فرصت ارزشمندی را برای رشد و تعالی معنوی و تقوی و ایمان عمل صالح فراهم کرده است.

وی افزود: سالی که سپری شد همراه با موفقیت ها و سختی ها و دشواری هایی بود که نگاه ما باید به آینده باشد و سالی که با نام تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین نامیده شده است، اقتصاد مولفه های خاصی دارد ولی در بین اینها تولید جایگاه خاصی دارد چون سبب رشد اقتصادی می شود و اشتغال ایجاد می کند، تورم را کاهش و سرانه درامد ملی را برای مردم افزایش می دهد و سبب عزت و شرافت یک مملکت می شود.

نماینده ولی فقیه در لرستان عنوان کرد: اگر این تولید، دانش بنیان باشد و نوع تولید به گونه ای باشد که اشتغال بیشتری را ایجاد کند و هم بر پایه دانش و هم اشتغال ایجاد کند سبب پیشرفت تحول آفرین خواهد شد.

وی تصریح کرد: در طول یک قرن اخیر و در دهه هایی که پشت سر گذاشتیم می بینیم تحول ایجاد شده است و همه اینها به این دلیل است که دانش، پایه همه این تحولات بوده است و باید این دانش در عرصه اقتصادی و تولیدی وارد شود و در کشور باید شتاب بیشتری پیدا کند.

شاهرخی بیان کرد: فناروری پیشرفته در همه عرصه های تولید ورود پیدا کند و بر پایه دانش باشد تا سبب شود کیفیت محصول افزایش یابد و اگر تولیدی بر پایه دانش پایه گذاری شد، سبب کیفیت محصول تولیدی می شود، در واقع محصول دانش بنیان سبب می شود هزینه تولید کاهش و محصول نهایی با قیمت کمتری به دست مصرف کننده برسد و این بهره وری را افزایش می دهد و در این صورت محصول تولیدی، قابل رقابت با محصول خارجی می شود و در بازارهای جهانی می تواند رقابت کند.

امام جمعه خرم آباد گفت: درخواست رهبری این بود که شرکت های دانش بنیان دو برابر شود و فرصت های شغلی ایجاد شده به ۶۰۰ هزار شغل برسد، برخی شرکت دانش بنیان تاسیس می کنند ولی عملکرد دانش بنیانی ندارند، ضروری است تا نیروهای تحصیل کرده ای که توانا باشند و بتوانند زوایای این امر را بشکافند و خود را وقف پیشرفت و ارتقای فرهنگی و دینی کنند، وارد میدان شوند.

وی اظهار داشت: تقوا ایجاب می کند کسانی که در خودشان توانایی اجرای چنین برنامه هایی را در راستای شعار سال نمی بینند، مسئولیت را به کسانی دیگر بسپارند، در استان هم اگر دیده شد کسانی در تحقق شعار سال توانایی لازم را ندارند بلافاصله جابجا شود چون استان فرصت آزمون و خطا ندارد.

نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: سالها پیش لرستان به عنوان الگوی اقتصاد مقاومتی معرفی شد ولی بهره ای از اقتصاد مقاومتی نصیب این استان نشد، می طلبد کسانی که برنامه ندارند و در اجرا ضعیف هستند و دانش و توانایی ندارند این فرصت را از استان نگیرند.

قدرت جبهه مقاومت نمایانگر شده است

حجت الاسلام سید علی حسینی درخطبه های نمازجمعه این هفته بروجرد، اظهار داشت: مذاکرات تیم ایران قدرتمندانه است، امروز ایران از موضع قدرت وارد شده و مرکز جاسوسی اسرائیل در هم کوبیده می شود، ایران با قدرت در مذاکرات حضور دارد و باید در عمل ثابت کنند که راست می گویند.

وی افزود: عربستان به حمایت آمریکا و اسرائیل به یمن حمله کرده است ولی موفق نشدند، در حالی که یمن هیچ سلاح نظامی نداشت اما امروز دارای موشک و پهباد و سلاح موشکی قوی است که عربستان و امارات را تحت فشار قرار داده است و امروز بیش از هر زمانی، قدرت جبهه مقاومت نمایانگر شده است.

امام جمعه بروجرد با اشاره به قیام مردم یزد عنوان کرد: سالروز قیام مردم یزد در هشتم فروردین ۵۷ برای چهلم شهدای تبریز بود که تعدادی نیز شهید شدند و همین تظاهرات شجاعانه مردم بود که رژیم طاغوت را سرنگون کرد.

وی تصریح کرد: سالروز رحلت مرجع عالیقدر جهان شیعه آیت اله میرزای شیرازی است که با فتوای خود در تحریم توتون و تنباکو، کمپانی انگلیسی را به زانو دراورد و این فتوا آنقدر عظیم بود که دربار ناصرالدین شاه نیز قلیان ها را شکستند و دشمن بعد از فتوای میرزای شیرازی به نقطه قوت شیعه پی برد.

حسینی بیان کرد: در چند روز گذشته سه عالم بزرگ را از دست دادیم، عالم مجاهد  ایت اله ری شهری در مقابل آسیب ها ایستاد و مقاومت کرد، متاسفانه برخی از افراد بزدل که نوکری خود را به دشمن ثابت کردند به علما و بزرگان دین فحاشی می کنند و امیدواریم پلیس فتا این افراد را دستگیر کند.

امام جمعه بروجرد با اشاره به شعار سال، گفت: امسال را مقام معظم رهبری سال تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین نامگذاری کردند و دانش بنیان یعنی عمل علم و بنا گذاری مبتنی بر علم و دانش، وقتی می بینیم کارگاه یا کارخانه با شکست روبرو می شود نشانه این است که کار کارشناسی انجام نشده است.

رونق تولید داخلی، راه نجات اقتصاد کشور/ تغییر اصلاح نژاد بذر و یا دام در شهرستان بسیار اهمیت دارد

 حجت‌الاسلام ابراهیم طهماسبی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته کوهدشت، اظهار داشت: انسان بایستی به سمت یادگیری علم اشتیاق داشته باشد و ساعاتی از شبانه‌روز را به جهت عبادت درراه خدا برنامه‌ریزی کند؛ ما در اسلام برخورد حذفی نداریم، برخوردها بایستی اصلاحی باشد.

وی با اشاره به فضیلت عبادت در روز جمعه، افزود: بایستی اهتمام ویژه‌ای به حضور در نماز جمعه داشته باشیم چراکه مهم‌ترین مسائل در این روز توسط خطیب نماز جمعه بیان می‌شود.

امام‌جمعه کوهدشت با اشاره به اهمیت شعار سال که به‌عنوان «تولید؛ دانش‌بنیان، اشتغال آفرین» نام‌گذاری شده است، عنوان کرد: رهبر معظم انقلاب فرمودند: وقتی تولید داخلی به خواب رفت، بیکاری جوانان، رکود و تورم در جامعه ایجاد می‌شود، این‌ها را باید با اتکا به توانایی‌های داخلی حل کنیم.

وی تصریح کرد: راه نجات اقتصاد کشور رونق تولید داخلی است، رهبر معظم انقلاب اسلامی را بهره‌برداری از ظرفیت‌های داخلی و تقویت تولید می‌دانند.

طهماسبی با اشاره به تأکید رهبر معظم انقلاب در سال‌های اخیر بر نام‌گذاری سال بر مبنای تولید، گفت: دلیل این نام‌گذاری‌ها این است که بایستی در این راستا فرهنگی سازی شده و تبدیل به یک گفتمان ملی و مطالبه شود.

امام‌جمعه کوهدشت بیان کرد: دانش‌بنیان یعنی اینکه چندین جوان، کشاورز و یا استاد دانشگاه بر مبنای علمی حرکت کنند و شرکتی را در راستای تولید راه‌اندازی کنند که تخصص علمی و عمل در آن پیاده شده است که بایستی مسئولان از آن حمایت همه‌جانبه کنند.

وی گفت: باید ۳۰ سال پیش معشوره درست می‌شد، در کوهدشت بایستی با آگاهی دست‌به‌دست همه بدهیم و شعار رهبر معظم انقلاب را عملی کنیم، تغییر اصلاح نژاد بذر و یا دام در شهرستان بسیار اهمیت دارد، ما دارای بهترین خاک حاصلخیز و نیروی انسانی توانمند بوده و دارای ظرفیت خوبی در حوزه باغداری انار هستیم که کیفیت آن شهرت ملی و جهانی دارد.

طهماسبی بیان کرد: تیراندازی‌های که گاها در شهرستان اتفاق می‌افتد، یک جنایت است و بایستی با آن برخورد قاطع و جدی شود، در این شهرستان تفنگ مثل بیل و کلنگ چه می‌کند؟! این چه افتخاری هست؟! ما باید غیرت دینی و فرهنگی داشته باشیم، هرکسی یک نفر را بکشد گویی یک جامعه را کشته است؛ بایستی در راستای رفع این مشکل از ظرفیت معتمدین، بزرگان و ریش‌سفیدان استفاده کرد.

امام‌جمعه کوهدشت با اشاره به‌ضرورت تغییر رفتار بازیگران اقتصاد کشور، بیان کرد: اتکا به نفت درزمینهٔ اقتصاد باید حذف شود و درزمینهٔ تولیدات داخلی تلاش کنیم.

وی گفت: رسانه‌های شهرستان نقد دلسوزانه و دفاع واقع‌بینانه داشته باشند، امیدواریم در سال جاری شهرستان کوهدشت رشد و توسعه داشته باشد و همواره تمام جریانات با وحدت و خیرخواهی پیش بروند.

طهماسبی با اشاره به اهمیت ماه مبارک رمضان، بیان کرد: در ماه رمضان جلسه قرآنی مفصلی در مسجد صاحب‌الزمان (عج) کوهدشت داریم که امیدواریم مردم و مسئولان حضوری باشکوه داشته باشند و از این جلسه بهره‌مند شوند.

انتهای پیام/