حجت‌الاسلام مبلغی گفت: حل مشکلات مردم در گروه خدمت خالصانه و جهادی است.

به گزارش سفیرافلاک، حجت‌الاسلام محمدرضا مبلغی ظهرامروز در سخنرانی قبل خطبه‌های نماز جمعه این هفته کوهدشت ضمن تبریک فرارسیدن سال جدید، اظهار داشت: توجه به دیگران و دغدغه مندی برای رفع مشکل مردم راه رسیدن به خداوند است؛ دین مبین اسلام دینی است که بر خدمتگزاری و خدمت‌رسانی به مردم تأکید فراوان دارد.

وی افزود: خدمت‌رسانی درگرو خدمت به یک گروه خاص نیست و حتی خدمت‌رسانی برای حیوانات نیز در نزد الهی اجر دارد.

نماینده مردم کوهدشت و رومشکان در مجلس، برآورده کردن مشکل برادر مسلمان را از مهم‌ترین کارهای خیر برشمرد و عنوان کرد: برترین اعمال ازنظر خداوند خُنَک نمودن دل‌های سوخته تشنگان و سیر کردن گرسنگان است.

وی ضمن اشاره به بیانات پیامبر اسلام (ص) درزمینهٔ خدمت‌رسانی به مردم، تصریح کرد: در سیره زندگی ائمه و پیامبر بزرگوار اسلام رسیدگی به مشکلات دیگران جزء اولویت‌ها بوده است.

مبلغی حل مشکل مردم را یک وظیفه انسانی دانست و گفت: همه ما به‌اندازه خود در برطرف کردن مشکلات مردم وظیفه‌داریم، آن‌کسی که کارمند است وظیفه اصلی او خدمت به مردم بوده و وظیفه بیشتری دارد.

نماینده مردم کوهدشت و رومشکان در مجلس با اشاره به اینکه حل مشکلات مردم توسط مسئولان را یک وظیفه دینی، انسانی و قانونی است، بیان کرد: مسئولی که به گرفتاری گرفتاران رسیدگی کامل و درست نداشته باشد ازنظر ما لیاقت آن جایگاه را ندارد و مسئولان بالادست باید این مسئولیت را از او سلب کنند.

وی فلسفه وجودی انقلاب اسلامی را خدمت‌رسانی و توجه به مردم برشمرد و گفت: رئیس و مسئولی که در یک جایگاه قرارگرفته است چیزی جز یک نوکر و خدمت رسان به مردم نیست؛ سیره امام خمینی (ره) این بود که خود را خدمت گذار مردم می‌دانست پس تک‌تک مسئولان نیز باید این روحیه را داشته باشند.

مبلغی بیان کرد: شاید دولت به خاطر نبود اعتبار نتواند تمامی مشکلات مردم را حل کند ولی تمامی ما می‌توانیم به همنوع‌های خود کمک کنیم.

نماینده مردم کوهدشت و رومشکان در مجلس امنیت را مهم‌ترین مسئله در شهرستان دانست و تأکید کرد: لازمه ورود سرمایه‌گذار در هر شهری وجود امنیت مطلوب می‌باشد،البته به لحاظ شاخص های کشوری ما دارای امنیت هستیم.

انتهای پیام/