دالوند از ورود یک میلیون و ۵۰۰ هزار مسافر نوروزی به استان تا پنجمین روز از تعطیلات خبر داد.

به گزارش سفیر افلاک به نقل از روابط عمومی استانداری لرستان، احمدرضا دالوند با بیان اینکه تاکنون یک میلیون و ۵۳۲ هزار مسافر نوروزی وارد لرستان شده‌اند، اظهارداشت: از این تعداد حدود ۱۳۵ هزار مسافر در خرم آباد اسکان کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه ظرفیت استان در هر شبانه روز حدود ۲۰ هزار نفر است، افزود: با توجه به حضور انبوه و بیش از ظرفیت مسافران در استان، با همت دانشگاه لرستان خوابگاه‌های دانشجویی به این ظرفیت افزوده شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری از تشکیل گشت شبانه روزی مشترک شهرداری و میراث فرهنگی خبر داد و بیان کرد: افرادی که شب‌ها در اماکن گردشگری و یا پارک‌ها مستقر شده‌اند توسط این گشت‌ها به اسکان هدایت می‌شوند.

وی با بیان اینکه تاکنون مجموعه تاریخی فرهنگی فلک الافلاک از لحاظ آمار بازدید به عنوان پنجمین اثر تاریخی با بیشترین بازدیدکننده در سطح کشور شناخته شده است، گفت: تابحال ۶۷ هزار و ۹۰۰ تن از این مجموعه بازدید کرده‌اند.

دالوند با اشاره به آمار و ارقام و تصادفات در سطح جاده‌های استان، عنوان کرد: متاسفانه تاکنون ۷ تصادف در استان داشته‌ایم که منجر به فوت ۷ تن از هموطنان عزیز در سر صحنه تصادف شده است که نسبت به سال گذشته ۳۶ درصد کاهش داشته‌ایم.

وی با اشاره به افزایش ۳۲ درصدی آمار تصادفات جرحی افزود: با توجه به گزارش ارائه شده در سال‌جاری ۵۷ فقره تصادف جرحی داریم که منجر به مصدوم شدن ۷۱نفر شده‌ است.

معاون هماهنگی امور عمرانی در بخش دیگری از سخنان خود به روند خوب بین دستگاه‌ها و نظارت و پیگیری آنها در ستاد هماهنگی خدمات سفر اشاره کرد و گفت: هر شب در جلسه با استاندار محترم دستگاه‌ها گزارشی از عملکرد خود ارائه می‌دهند و پس از بررسی، تمهیدات لازم در نظر گرفته می شود.

وی با اشاره به بررسی وضعیت اماکن گردشگری استان افزود: برخی از مناطق گردشگری مانند آبشار بیشه و نوژیان دارای مشکلات زیرساختی هستند که قرار شد سرویس‌های بهداشتی به این مجموعه‌های گردشگری افزوده شود.