قنبریان گفت: 61 آسانسور غیراستاندارد در لرستان پلمب شد.

به گزارش سفیر افلاک به نقل از روابط عمومی اداره کل استاندارد استان لرستان، مرضیه قنبریان اظهارداشت: پلمب آسانسورها در راستای حفظ ایمنی و سلامت مردم و پیرو بازرسی‌های کارشناسان این اداره کل از آسانسورهای مراکز دولتی، مسکن مهر و ساختمان های تجاری انجام شده است.

وی افزود: آسانسورهای پلمب شده در سال ۱۴۰۰ شامل ۹ دستگاه در مراکز تجاری، ۱۷ آسانسور نصب شده در دستگاه های اجرایی، ۲۲ دستگاه در مسکن مهر، هفت آسانسور شخصی و سایر، و شش آسانسور در ساختمان پزشکان بوده است که به دلیل عدم استانداردسازی و بی توجهی به تذکرات مکرر کارشناسان استاندارد، پلمب شدند.

مدیرکل استاندارد استان لرستان عنوان کرد: تاییدیه های آسانسور دارای اعتبار یک ساله است و در صورت عدم انجام سرویس و نگهداری مستمر توسط شرکت های مجاز و عدم بازرسی ادواری سالیانه توسط بازرسان تاییدصلاحیت شده سازمان ملی استاندارد و تمدید تاییدیه ایمنی کیفیت آسانسور، مسئولیت حوادث و سوانح احتمالی به عهده مالکین و مدیران ساختمان های دارای آسانسور و شرکت طرف قرارداد سرویس و نگهداری آسانسور مربوطه خواهد بود.

وی گفت: عقد قرارداد نصب و راه اندازی و همچنین سرویس و نگهداری آسانسور تنها با شرکت های معتبر و دارنده پروانه طراحی مونتاژ آسانسور از سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مجاز است.