حجت‌الاسلام گرجی گفت: تولید دانش‌بنیان و اشتغال آفرین در جامعه امیدآفرین است.

حجت‌الاسلام مهدی گرجی در گفت‌وگو با خبرنگار سفیرافلاک، ضمن تبریک سال نو با اشاره به تلاش دشمن برای پنهان کردن جلوه‌های امید در مردم، اظهار داشت: همیشه یکی از سلاح‌های قدیمی ابرقدرت‌ها و نظام سلطه در طول تاریخ و همچنین شیطان، ناامید کردن بندگان خوب خداست یعنی به دنبال این هستند که با پاشیدن بذر یاس و ناامیدی روحیه تحرک نشاط و حرکت را از جامعه سلب کنند.

 وی افزود: در قرآن کریم نیز داریم که ملت ناامید، از رحمت خداوند دور خواهند شد؛ سلاح بزرگی که دشمنان در جهت ناامید کردن مردم استفاده می‌کنند القای ناکارآمدی دین، مکتب و یا یک ملت است، سپس با تحریم‌ها و ایجاد موانع به این ناامیدی دامن می‌زنند و درنهایت افراد ساده‌ای که قدرت تحلیل و حل مسائل را ندارند، با همین باور گرفتار کنند که ما توان اداره کردن خودمان را نداریم و قادر به تولید هیچ‌گونه امکاناتی نیستیم تا درنهایت دست نیاز به سمت آن‌ها دراز کنیم.

کارشناس مسائل سیاسی عنوان کرد: در برخی مواقع عملکرد ضعیف برخی از مسئولان در برخی مناصب و مدیریت‌ها در طول تاریخ و یا گاهی اوقات وجود تفرقه‌افکنی و نبود همدلی بین ملت، این مشکلات و ناامیدی‌ها را دامن می‌زند؛ برای حل این معضل، رهبر معظم انقلاب، راهکار مؤثر را دادن اطلاعات درست به مردم و جوانان می‌داند.

وی تصریح کرد: تولید بر مبنا دانش و مخصوصاً مراکز دانش‌بنیان و اشتغال‌زایی می‌تواند زمینه بازگشت امید را به جامعه ایجاد کند؛ همچنین علما، معلمان، اساتید، خانواده‌ها و هرکسی که تریبون در دست دارد در این خصوص روشنگری‌های لازم را به مردم و جوانان داشته باشد چون اگر فرزندان این ملت از مکتب و کشورمان ناامید شوند به کارهای روی می‌آورند که برای جامعه و خانواده مناسب نیست.

گرجی خاطرنشان کرد: در مرحله اول باید روشنگری و آگاه‌سازی در این راستا صورت بگیرد و در مرحله‌ی دوم همه آن چیزی که شعار امسال بود ازجمله ایجاد اشتغال برای جوانان وزندگی مناسب برای آن‌ها، حرکت به‌سوی دانش‌های بنیادی و درنهایت تولید بیشتر و بهتر و حل مشکلات مردم است.

کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به منفعت دشمن از ناامید کردن مردم، گفت: تسلط دوباره بر یک ملت، منابع آن ملت و از بین بردن قدرت مقاومتی که در این سال‌ها توسط سردار دل‌ها حاج قاسم سلیمانی ایجادشده، هدف اصلی دشمن است.

وی بیان کرد: نباید منتظر بمانیم تا دیگران برای ما کاری انجام دهند، همگی باید دست در دست هم دهیم و در هرجایی که هستیم دلسوزانه برای پیشرفت کشورمان حرکت کنیم.

انتهای پیام/