شرفی گفت: تردد بیش از ۶میلیون وسیله نقلیه در محورهای لرستان ثبت شد.

به گزارش سفیر افلاک عباس شرفی اظهار داشت: از بیست و پنجم اسفند ۱۴۰۰ تا هفتم فروردین ماه ۱۴۰۱ تردد شش میلیون و ۳۰۴هزار و ۴۴۳ دستگاه انواع وسایل نقلیه در محورهای استان لرستان ثبت شده است که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل با چهار میلیون و ۳۶۱هزار و ۱۰۲ وسیله نقلیه ۴۴.۵درصد افزایش نشان می دهد.

وی با بیان اینکه سهم وسایل نقلیه سنگین از این میزان تردد ۱۲ درصد بوده است، افزود: متوسط تردد روزانه در محورهای استان در طول طرح نوروزی ۴۸۹ هزار وسیله نقلیه و متوسط سرعت ۷۹.۱ کیلومتر ثبت شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای لرستان خاطرنشان کرد: بیشترین سهم تردد روزانه وسایل نقلیه مربوط به محور سه راهی چالانچولان_ خرم آباد با ۳۱۳هزار و ۱۲۳ وسیله نقلیه و کمترین تردد به تعداد هشت هزار و ۱۹۳ وسیله نقلیه در محور بیرانشهر_بروجرد به ثبت رسیده است.

وی گفت: دوربین های ثبت تخلفات سرعت بیشترین سرعت متوسط وسایل نقلیه را در محور ملایر_اشترینان ثبت کرده که ۹۸.۳ کیلومتر بوده و پس از آن محورهای پل زال _ خرم آباد و ازنا _ الیگودرز با ۹۸ کیلومتر سرعت ثبت شده در رتبه های بعدی قرار دارند.شرفی از هموطنان خواست با رعایت سرعت مطمئنه، پرهیز از رفتارهای پرخطر و رعایت وقت استراحت به مدت ۱۵ دقیقه پس از هر دو ساعت رانندگی، سفری آرام برای خود و دیگران رقم بزنند‌.