در به روزرسانی جدید توئیتر، قابلیت گیف به شبکه اجتماعی اضافه شد.

به گزارش سفیرافلاک، توئیتر به کاربران iOS این امکان را داد تا مستقیماً از دوربین درون برنامه‌ای، ویدئو خود را به صورت گیف ضبط کنند. ضبط مستقیم فایل‌های GIF در توئیتر، دقایقی از زمان شما را صرفه‌جویی می‌کند تا یک ویدئو از قبل ضبط‌شده طولانی از آلبوم گوشی خود را در سایر پلتفرم‌های GIF مانند GIPHY تبدیل کنید.

به گزارش سایت engadget؛ کاربران برای استفاده از این قابلیت ابتدا باید شبکه اجنماعی خود را به روز کرده سپس روی نماد دوربین ضربه بزنندپس از  ویدئو را در حالت گیف قرار دهند، اگر قبلاً وجود ندارد، و دکمه ضبط را فشار داده و نگه دارید. افزون بر این افراد می‌توانند GIF    را طوری تنظیم کنید که در حلقه‌ای شبیه بومرنگ اینستاگرام پخش شود.

پس از بررسی ویژگی GIF، این قابلیت نمی‌تواند بیش از دو ثانیه ضبط کند، یعنی به طور متوسط مدت زمانی که یک GIF دوام می‌آورد. همچنین هیچ راهی برای ذخیره GIF در تلفن یا رایانه شما وجود ندارد تا آن را در خارج از توئیتر به اشتراک بگذارید. تنها گزینه‌ای که دارید این است که با کلیک راست روی توئیت، آدرس GIF را کپی کنید.

قابلیت گیف توئیتر

ارتقای GIF بیش از یک هفته پس از بازگرداندن جدول زمانی تب شده توسط توئیتر انجام می‌شود که به کاربران این امکان را می‌دهد تا بین برگه Home که به‌طور الگوریتمی ایجاد شده و برگه Latest که به کاربران اجازه می‌دهد توئیت خود را به ترتیب زمانی ببینند، جابجا شوند. گفتنی است که هنوز مشخص نیست آیا این قابلیت برای کاربران اندروید نیز در دسترس خواهد بود یا خیر.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان