نجفی گفت: ۳۷ اکیپ سیار در سطح مرکز استان و شهرستان ها در پارک های جنگلی، تفرجگاه ها، مناطق جنگلی و مناطق گردشگری لرستان حضور دارند.

به گزارش سفیرافلاک به نقل از منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان، شیرزاد نجفی اظهار داشت: اقدامات حفاظتی از عرصه های منابع طبیعی استان لرستان در روز طبیعت تشدید و در صورت مشاهده هرگونه تخریب و تجاوز به اراضی ملی، مامورین منابع طبیعی به عنوان ضابط خاص با حکم قضایی ورود خواهند کرد.

وی افزود: ۳۷ اکیپ سیار در سطح مرکز استان و شهرستان ها در پارک های جنگلی، تفرجگاه ها، مناطق جنگلی و مناطق گردشگری استان حضور دارند و در این ایام اکیپ های گشت در تمام استان در حال آماده باش ۱۰۰ درصدی هستند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان با بیان اینکه از شهروندان طبیعت دوست استان انتظار داریم از قطع و بریدن سرشاخه درختان جدا خود داری نمایند، خاطرنشان کرد: در صورت مشاهده هرگونه تخریب و قطع اشجار توسط متخلفین، مامورین منابع طبیعی با حکم قضایی با آن افراد برخورد قانونی را بعمل آورده و برابر قانون رفتار خواهد شد.

نجفی عنوان کرد: از همه مردم استان تقاضا دارم که در صورت رویت قطع اشجار جنگلی توسط افراد متخلف، مراتب را با شماره تلفن های ۱۵۰۴ و ۱۳۹ یگان حفاظت منابع طبیعی استان گزارش دهند تا در کمترین زمان ممکن با آن افراد برخورد شود.

وی به کمبود بارش در سطح استان و نیاز به مراقبت از درختان جنگلی از سوی شهروندان طبیعت دوست استان گریزی زد و اظهار کرد: از همه آحاد مردم انتظار می رود از برافروختن آتش از نزدیک تنه درختان جنگلی جدا خودداری بعمل آورده و با مامورین منابع طبیعی استان همکاری های لازم را داشته باشند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان یادآور شد: حفاظت از منابع طبیعی در طول سال و ایام نوروز تعطیل پذیر نیست و از ادارات منابع طبیعی شهرستان ها خواست با برنامه ریزی لازم و تقویت گشت های حفاظتی در ایام تعطیلات با افراد سود جو و فرصت طلب که در ایام تعطیلات اقدام به تخریب و تصرف اراضی ملی، تهیه ذغال و قاچاق چوب می کنند برخورد قانونی به عمل آورند.

نجفی بیان کرد: همه نیروهای حفاظتی بایستی با لباس فرم سازمانی و ظاهری آراسته در حوزه ماموریتی خود انجام وظیفه کنند و نهایت احترام را به مردم و مسافرین نوروزی داشته باشند.

انتهای پیام/