رضایی گفت: در ایام تعطیلات نوروز، هلال احمر لرستان 46 ماموریت امداد و نجات انجام داده و به 101 نفر امداد رسانی نموده است.


صارم رضایی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: طرح نوروزی هلال احمر از ۲۵ اسفند آغاز و تا پایان تعطیلات نوروز ادامه دارد که تاکنون نیروهای هلال احمر لرستان ۴۶ ماموریت را انجام داده اند که شامل ۲۳ ماموریت جاده ای، پنج ماموریت کوهستانی، دو ماموریت شهری و ۱۶ ماموریت خدمات حضوری بوده است.

وی افزود: کل حادثه دیدگان در این عملیاتها ۲۲۳ نفر بوده اند و ۱۰۱ نفر در این ماموریتها توسط هلال احمر امدادرسانی شده است، همچنین انتقال ۲۱ مصدوم، درمان سرپایی ۱۲ نفر، نجات فنی هفت نفر و اسکان ۴۰ نفر نیز انجام شده است.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر لرستان تصریح کرد: در این ایام ۱۹ پایگاه ثابت و پنج پایگاه موقت امداد و نجات آماده خدمت هستند.

رضایی با اشاره به فعالیت جوانان هلال احمر در ایستگاه های ورودی شهرهای استان گفت: ۹ پست با ۳۰۳ نفر از اعضای هلال احمر برای خدمات رسانی به مسافران نوروزی در ایام نوروز وجود دارد که در بخش ایستگاه سلامت، در حوزه اطلاع رسانی در زمینه کرونا و سلامت سفر به چهار هزار و ۱۵۴ نفر، اطلاع رسانی در زمینه نقاط حادثه خیز و ایمنی در سفر به هزار و ۲۷۵ نفر و در غربالگری نیز به دو هزار و ۳۷۲ مسافر خدمات لازم ارائه شده است.

وی با اشاره به خدمات آموزشی و فرهنگی بیان کرد: راهنمایی مسافران به نقاط ایمن هشت هزار و ۳۹۴مورد، آموزش مهارت های ترافیکی به دو هزار و ۶۶۹ نفر، کودکان بهره مند از خدمات فضای دوستدار کودک دو هزار و ۷۹۴ نفر بوده و در این مدت هفت هزار و ۱۱۹ بسته فرهنگی در بین مسافران نوروزی توزیع شده است.

انتهای پیام/