فرمانده کل ارتش با بیان اینکه تلاش دشمنان، در از بین بردن آثار حق و پیروان حقیقت راه به جایی نخواهد برد؛ گفت: تاریخ از این تلاش‌های خصمانه بی‌ثمر بسیار به یاد دارد و آیین چراغ، خاموشی نیست.

به گزارش سفیرافلاک، امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی، فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران، در مراسم گرامیداشت سی و چهارمین سالگرد شهادت سردار شهید حسین املاکی و ۴۸۷شهید شهرستان لنگرود، ضمن ادای احترام به سردار شهید املاکی و دیگر شهیدان این شهرستان، گفت: همه ما امروز اینجا جمع شده‌ایم که ادای احترام کنیم به شهید والامقام حسین املاکی و دیگر شهید شهرستان لنگرود. آدم‌ها می‌آیند و می‌روند، حتی عمرهای طولانی سرانجام به پایان می‌رسد، آنها که رفتند کم‌کم از ذهن‌ها دور می‌شوند، خاطره‌شان کم‌کم رنگ می‌بازد تا از یادها می‌روند اما بعضی‌ها نه تنها فراموش نمی‌شوند بلکه هرچه زمان می‌گذرد، درخشان‌تر می‌شوند و اینان شهیدانند. نام شهیدان، راه شهیدان، هدف شهیدان و آرمان شهیدان هرگز فراموش نمی‌شود؛ چراکه این جنس، از جنس عاشورا و یاران اباعبدالله(ع) است.

امیر سرلشکر موسوی با اشاره به این موضوع که تلاش دشمنان، در از بین بردن آثار حق و پیروان حقیقت راه به جایی نخواهد برد و تاریخ از این تلاش‌های خصمانه بی‌ثمر بسیار به یاد دارد و آیین چراغ، خاموشی نیست، اظهار داشت: لشکریان یزید بعد از کشتن و سربریدن، بر بدن‎ها اسب تاختند؛ به‌طوری‌که استخوان‌ها در هم شکست و پشت از سینه قابل تشخیص نبود. خیمه‌ها را آتش زدند و هر آنچه را هم بود، غارت کردند. یکی از اهداف پلیدشان این بود که هیچ آثاری باقی نماند اما نور خدا خاموش‌شدنی نیست، حسین تا قیامت چراغ هدایت و کشتی نجات است، نه فقط در بین شیعیان و مسلمانان، بلکه در دل همه آزادی‌خواهان و حق‌طلبان عالم، نور حسین می‌تابد و راه نشان می‌دهد.

فرمانده کل ارتش با تأکید بر این موضوع که در پرتو چنین مکتبی است که حسین املاکی، بر مبنای تکلیف شرعی و ولایی، از شمال کشور و از کولاک‌محله، به راه می‌افتد و خود را مکلف می‌داند که در جبهه‌های مختلفبا دشمنان قسم خورده کشور بجنگد، گفت: یک جوان ۱۹ساله، تربیت شده مکتب عاشورا، مومن، باهوش و خلاق، ورزشکار و قوی بنیه، مبتنی بر تکلیف شرعی و ولایتمداری، از شمال کشور که هیچ خطری او را تهدید نمی‌کرد، بلند می‌شود، می‌رود به جنوب، جنوب غرب، غرب و شمال غرب، در مقابل بعثی‌ها می‌جنگد، حماسه‌ها می‌آفریند، از اطلاعات عملیات تا قائم مقامی لشکر قدس گیلان بالا می‌آید، چند بار مجروح می‌شود اما از پا نمی‌نشیند و سرانجام در ارتفاعات پوشیده از برف بانی‌بنوک، با غیر انسانی‌ترین شکل یعنی سلاح شیمیایی به شهادت می‌رسد.

امیر سرلشکر موسوی با اشاره به اقدام ایثارگرانه شهید املاکی افزود: در شهادت هم جلوه دیگری از ایثار را به نمایش می‌گذارد و ماسک خود را به یک بسیجی می‌دهد. او در اینجا(در زادگاهش) در آرامش بود، صدای گلوله جنگ هم به اینجا نمی‌رسید اما صدای هَلْ مِنْ ناصِرٍ یَنْصُرُنیِ می‌رسید وگرنه کولاک‌محله کجا و بانی بنوک کجا؟

وی با بیان این موضوع که «امروز ما با افتخار، از مرکز کشور و از راه‌های دور، در سالروز شهادت او می‌آییم که ادای احترام کنیم به این مرد بزرگ و به این مردان بزرگ و به این قافله شهدای کربلایی و همسر و فرزندان او و خانواده معظم همه شهیدان این خطه و خداوند را شکر می‌کنیم به خاطر توفیق حضور در این جمع»، تصریح کرد: حالا سردار شهید حسین املاکی و شهیدان شهرستان لنگرود، شده‌اند مشعل‌های نورانی بندگی خدا، راه اسلام و قرآن، راه ولایت، راه عزت و عظمت و راه سعادت و روسفیدی.

فرمانده کل ارتش در ادامه و با ذکر این مقدمه که «به برکت راه و خون این شهیدان است که می‌بینیم امروز، ایران عزیز ما و جمهوری اسلامی، در چشم دوست و دشمن به عظمت نگریسته و به عزت، ستوده می‌شود»، اظهار داشت: این بخشی از ثمره شجره طیبه شهیدان است. هزاران جوان مثل شهید املاکی قد برافراشتند تا انقلاب پایدار بماند.

وی گفت: امروز به واسطه انقلاب اسلامی، اسلام ناب، به‌عنوان یک قطب بزرگ قدرت جهانی مطرح شده و جهانِ در حال تحول و گذار از پیچ بزرگ تاریخی را در بر گرفته است. انقلاب اسلامی، آغازی بر تشکیل تمدن نوین اسلامی است که در راستای ظهور آخرین ذخیره الهی در زمین تحقق خواهد یافت.

* انقلاب اسلامی، آغازی بر تشکیل تمدن نوین اسلامی

امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی، با اشاره به نقش جوانان در پیروزی انقلاب و دفاع مقدس، بر ضرورت پیشگامی آنها در بیانیه گام دوم انقلاب نیز تأکید کرد و گفت: انقلاب و دفاع مقدس را جوانان به سرانجام رساندند و در گام دوم انقلاب هم باید پیشرو باشند.

وی ادامه داد: براساس بیانیه گام دوم، آرمان بزرگ انقلاب، ایجاد تمدن نوین اسلامی و آمادگی برای طلوع خورشید ولایت عظمی(عج) است. جوانان مومن انقلابی، در صف اول زمینه‌سازی ظهور قرار دارند و بیش از دیگران در این مدان، نقش آفرین خواهند بود.

امیر موسوی افزود: اساساً انتظار فرج، به معنای امید به آینده روشن و تحقق ارزش‌ها و خوبی‌هاست. این نگاه به انسان، شور و نشاط و حرکت می‌دهد. جوان منتظر، ساکت و ساکن نمی‌ماند، بلکه فعالیت‌ها و تلاش‌های خود را در جهت زمینه‌سازی و تحقق ظهور، با جدیت و امیدواری انجام می‌دهد.

فرمانده کل ارتش، در بخش پایانی سخنان خود با بیان این موضوع که «اندیشه انتظار، سبب استقامت و پایداری در برابر فشارها و سختی‌ها می‌شود و از یأس و ناامیدی جلوگیری می‌کند»، تصریح کرد: ما مسیری سخت و پر فراز و نشیب را پشت سر گذاشته‌ایم. قریب ۱۲۰۰سال در غربت غیبت به سر برده‌ایم تا سرانجام رسیده‌ایم به این نظام که زمینه‌ساز ظهور منجی(عج) است و به دست با کفایت حضرت روح‌الله بر پا شد.

وی افزود: اینک ما اینجاییم؛ در این نقطه از تاریخ؛ زیر پرچ برافراشته ٱللهُ أَکْبَر و لَا إلهَ إِلَّا ٱلله و تحت رهبری حضرت امام خامنه‌ای(مدظله‌العالی)؛ رهبری که مربی آماده‌سازی جامعه برای ظهور موعود است. راه روشنی به سوی جامعه مهدوی پیشِ روی ماست که البته هموار نیست اما به گمان زیاد، به دشواری گذشته‌ها نیست و ما در این راه، در پیروی از رهبر عزیزتر از جانمان پیش خواهیم رفت. سخن را با این فراز از صلوات شعبانیه به پایان می‌رسانم که: الْمُتَقَدِّمُ لَهُمْ مَارِقٌ وَ الْمُتَأَخِّرُ عَنْهُمْ زَاهِقٌ وَ اللَّازِمُ لَهُمْ لَاحِقٌ.

گفتنی است در این مراسم جمعی از مقامات و مسئولان نیروهای مسلح، روحانیون و مردم منطقه نیز حضور داشتند و سردار سرتیپ پاسدار علی عبدالهی، معاون هماهنگ کننده ستاد کل نیروهای مسلح، امیر دریادار دوم آریا شفقت رودسری، فرمانده قرارگاه مقدم ناوگان جنوب نیروی دریایی ارتش و امیر دریادار دوم مهدی شعبان‌نژاد، فرمانده مرکز آموزش تخصص‌های دریایی باقرالعلوم(ع) رشت از حاضران این مراسم بودند.

سردار شهید حسین املاکی در شب عاشورا سال ۱۳۴۰، در روستای کولاک محله، شهرستان لنگرود در خانواده‌ای مذهبی و کشاورز به دنیا آمد. سردار املاکی در ۹ فروردین سال ۶۷، در عملیات «والفجر ۱۰» در منطقه عمومی سید صادق شانه دری، بر روی ارتفاعات (بانی بنوک) به همراه یاران و همرزمان شهیدش و در اثر حمله ناجوانمردانه (بمباران شیمیایی) دشمنان بعثی به شهادت رسید.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : فارس