دالوند گفت: همکاری دستگاه ها برای ایجاد زیرساخت‌ها و بستر مناسب در مناطق محروم ضروری است.

به گزارش سفیرافلاک به نقل از روابط عمومی استانداری لرستان احمدرضا دالوند در جلسه با مدیران دستگاه‌های اجرایی استان به مشکلات اشتغال و بیکاری جوانان اشاره کرد و با بیان اینکه بیشتر تولیدی‌های استان تعطیل و یا نیمه تعطیل هستند، اظهار داشت: شعار سال از سوی مقام معظم رهبری تناسب خوبی با مشکلات استان لرستان دارد.

وی لازمه توسعه و پیشرفت استان را برنامه‌ریزی و داشتن هدف عنوان کرد و افزود: دستگاه‌ها باید از این فرصت استفاده کنند تا بتوانیم با همدلی و جهاد عمومی گام بلندی در جهت توسعه استان برداریم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان با بیان اینکه مردم برخی از نقاط در محرومیت به سر می‌برند و از امکانات ابتدایی و زیرساخت‌ها محروم هستند با تاکید بر اینکه مسئولین باید در خدمت رسانی به مردم به ویژه مناطق محروم گام بردارند، گفت: با تشکیل قرارگاه محرومیت‌زدایی و همکاری و همراهی دستگاه‌های اجرایی باید تلاش کنیم تا با ایجاد زیرساخت‌ها و بستر مناسب مناطق محروم را ساماندهی کنیم.

وی افزود: در راستای محرومیت‌زدایی و توسعه استان دستگاه‌ها برنامه زمان‌بندی و چشم‌انداز کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت خود را تا پایان هفته آینده آماده و به معاونت امور عمرانی ارائه دهند.

دالوند بیان کرد: تمامی دستگاه‌ها برای سفرهای شهرستانی به منظور رفع مشکلات و حرکت در مسیر توسعه توسعه آمادگی کامل را داشته باشند.

وی یکی از مهم‌ترین مشکلات استان را موضوع آب و مدیریت آن برشمرد و افزود: دستگاه‌های مرتبط این موضوع با برنامه‌ریزی اجرایی مناسب و پیگیری اعتبارات در سال جاری اقدام کنند.

معاون هماهنگی امور عمرانی بر لزوم استفاده از ظرفیت هیئت‌های اندیشه‌ورز تاکید کرد و گفت: شهرداری‌ها برای ایجاد بازارچه‌های دائمی عرضه محصولات به صورت مشارکتی با کمیته امداد و بهزیستی اقدامات لازم را انجام دهند.