حجت‌الاسلام گرجی با اشاره به ضرورت تبیین اهداف انقلاب اسلامی، گفت: در اسلام اساس حکومت بر پایه عدل است.

حجت‌الاسلام مهدی گرجی در گفت‌وگو با خبرنگار سفیرافلاک، ضمن تبریک فرارسیدن ۱۲ فروردین روز جمهوری اسلامی، اظهار داشت: در باب ۱۲ فروردین مطالب زیادی مطرح است ولی آنچه مطرح است اینکه مردم خوب ما در جریان مدیریت نا به‌حق در رژیم سابق به تنگ آمده بودند و از بی‌عدالتی، تبعیض، ظلم و به‌شدت ناراحت بودند و لذا نغمه انقلاب و فریاد حق‌خواهی حضرت امام (ره) و شاگردان بزرگوارشان که به گوش مردم رسید مردم به‌سرعت به آن‌ها پیوستند و این حرکت عظیم را به وجود آورده‌اند.

وی افزود: در طول تاریخ انتخاباتی با این درصد از موافقت مردم بسیار کم‌سابقه بوده است، به‌هرحال اهداف خوبی علاوه براز حق‌طلبی، مبارزه با ظلم، از پناه دادن به مظلومان، عدالت و پیاده کردن آرمان‌های عزیز اسلامی که سال‌ها مردم به‌سختی در اختیار گرفته بودند انگیزه‌هایی برای شکل‌گیری انقلاب شد.

کارشناس مسائل سیاسی عنوان کرد: اصل اساسی که در همه ادوار و توسط امام (ره) مورد تأکید است بحث عدالت اجتماعی است، در روایات داریم که اساس حکومت بر عدل است، یعنی اساس یک حکومت بر محور عدالت می‌باشد و حتی این عدالت مایه‌ی نزول برکات در جامعه است؛ اصل اساسی این است که در همه ابعاد اخلاقی سیاسی فرهنگی اقتصادی اجتماعی در مسیر عبدل حرکت کنیم تا ان‌شاءالله در این زمینه نیز موفق شویم.

وی بابیان اینکه حاکمیت در قبل از انقلاب در یک طبقه اشراف قرار داشت که به بیگانگان و استکبار جهانی وابسته بود، عنوان کرد: برای پاسداشت ۱۲ فروردین و روز جمهوری اسلامی باید در راستای تبیین اهداف انقلاب اسلامی اندیشه و تلاش کنیم که برای چه چیزی انقلاب کرده‌ایم و چقدر تاکنون به آن اهداف رسیده‌ایم و هم‌چنین به چه میزان دیگر باید این مسیر را طی کنیم و اینکه همه ما در این ایام چه وظیفه‌ای را باید انجام دهیم؟! این وظایف اگر شناخته شود ان‌شاءالله می‌تواند حرکت ما را در این مسیر سریع‌تر کند.

گرجی گفت: تسریع در این حرکت باید از سوی مسئولان و آحاد مردم صورت گیرد، امیدواریم که انقلاب و رهبر ما در سایه امام زمان (عج) موفق باشند و به اهدافمان برسیم.

انتهای پیام/