۱۲ فروردین سالروز استقرار و تثبیت نظام مقدس جمهوری اسلامی، روز تجلی حضور مردم ایران در تعیین سرنوشت خود و روز آری گفتن به تجدید حیات اسلام ناب محمدی(ص) است.

به گزارش سفیر افلاک، تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی ایران حکومتی براساس زور و سلطه و نظام پادشاهی مستقر بود، دو هزار و ۵۰۰ حکومت پادشاهی که به صورت وراثت دست به دست می چرخید و مردم از این همه ظلم و ستم به ستوه آمده بودند تا این که انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام(ره) و با پشتیبانی مردم در ۲۲ بهمن سال ۵۷ به پیروزی رسید.

کمتر از دو ماه از پیروزی انقلاب اسلامی ایران گذشته بود که امام خمینی(ره) رفراندوم را برای تثبیت جمهوری اسلامی ایران مطرح کردند و در نهایت در روز ۱۲ فروردین ماه بیش از ۹۸ درصد ملت ایران به نظام جمهوری اسلامی ایران که مبتنی بر مردم سالاری دینی بود رای دادند.

این اولین انتخاباتی بود که ملت ایران با شور و اشتیاق برای سرنوشت کشور خودشان حضور داشتند و رای می دادند، صف های طولانی تشکیل شده بود و بانوان ایرانی نیز در این انتخابات شرکت کردند و نظر خود را با رای اعلام نمودند.

در آن روز که به عنوان روز جمهوری اسلامی ایران نام گرفت، ملت ایران با شعارهای استقلال، آزادی جمهوری اسلامی شادی خود را از استقرار نظام و تثبیت انقلاب نشان می دادند و این سرآغاز حکومتی مردمی و دینی بود که بیش از ۴۳ سال است این انقلاب علیرغم همه سختی و مشکلات اما همچنان در مسیر ترسیم شده حرکت می کند.

وقتی پیروزی انقلاب همه معادلات دشمن و غرب را به هم ریخت، دشمنان سعی می کردند تا با توطئه ها بتوانند این نظام نوپا را از پای درآورند، رای ۹۸ درصدی ملت ایران به جمهوری اسلامی، نظام سلطه را مات و مبهوت کرد و برای همیشه دست چپاولگران و سودجویان را از منافع این کشور قطع کرد.

نظام جمهوری اسلامی، نظامی مبتنی بر رای مردم و مبانی دینی

مهرداد ویسکرمی رئیس مجمع نمایندگان لرستان در گفت و گو با خبرنگار سفیرافلاک با اشاره به سالروز رای تاریخی ملت ایران به نظام جمهوری اسلامی ایران، اظهار داشت: بعد از ۲۵۰۰ سال حکومت پادشاهی که براساس زور و سلطه در ایران تشکیل می شد، برای اولین بار و با تاکید امام(ره) رای مردمی بودن، انتخابات در فروردین سال ۵۸ برگزار شد و ملت ایران آگاهانه و با شور و اشتیاق به استقرار نظام جمهوری اسلامی ایران رای دادند.

وی افزود: امام(ره) تاکید جدی بر برگزاری این انتخابات داشتند، در حالی که حرف امام(ره) برای مردم حجت بود ولی معمار کبیر انقلاب برای احترام به نظر مردم تاکید بر برگزاری انتخابات داشتند و همه اقشار نقش مهمی در این انتخابات سرنوشت ساز به عهده داشتند و در این روز بانوان هم در عرصه برای اولین بار به میدان آمدند و این مبنایی برای اداره کشور شد و از بدو پیروزی انقلاب تاکنون هر ساله به طور متوسط یک انتخابات در سطح کشور با حضور پرشور مردم برگزار شده است.

رئیس مجمع نمایندگان لرستان تصریح کرد: مردم سالاری دینی برگرفته از تعالیم قرآن و سیره اهل بیت(ره) و براین اساس شکل گرفته که با آگاهی و اختیار مردم، دین خدا در جامعه پیاده و این یک باور قلبی است.

ویسکرمی عنوان کرد: نظام جمهوری اسلامی، نظامی مبتنی بر رای مردم و مبانی دینی بود که برای اولین مطرح شد و نظام سلطه را دچار حیرت کرد، این انقلاب با ارائه الگوی مردم سالاری دینی توانست انقلابی بی نظیر را ارائه دهد که هنوز ماهیت نظام برای دشمن شناخته نشده است و این انقلاب به بسیاری از کشورهای دیگر صادر شده است.

وی بیان کرد: تفکر دشمن این است که یا دین یا نظر مردم باشد اما نظام جمهوری اسلامی ایران، خواستِ مردم، دین و شریعت است و این ترکیب با ظهور امام عصر(عج) به اوج شکوفایی و رشد و تکامل خود خواهد رسید.

انتهای پیام/