ائمه جمعه لرستان با اشاره به اینکه ۱۲ فروردین عید ملی و انقلابی ملت ایران می باشد،گفتند: ایستادگی ملت یمن، دشمن را به عقب رانده است.

به گزارش سفیرافلاک، حجت الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته خرم آباد، اظهار داشت: ۱۲ فروردین، عید ملت ایران است و این روز خجسته، روز غلبه مستضعفان بر مستکبران عالم است، صبحگاه چنین روزی در تاریخ ماندگار شد زیرا مردم در این روز به پای صندوق های رای آمدند و به جمهوری اسلامی رای آری دادند و با ولایت فقیه بیعت کردند.
وی افزود: باید این روز را مانند اعیاد ملی و انقلابی و دینی گرامی بداریم و با توکل به خدا و با بر دست گرفتن آرمانها و ارزش های اسلامی و دینی که امام(ره) ترسیم کردند و در سایه رهبری، شاهد رشد فزاینده درخت تنومند انقلاب اسلامی و صدور این تفکر به سراسر جهان باشیم.
نماینده ولی فقیه در لرستان با اشاره به روز طبیعت،عنوان کرد: فردا روز طبیعت نامگذاری شده و ما در سرزمینی زندگی می کنیم که از طبیعت بسیار خوبی برخوردار است که باید آن را موجود زنده بدانیم و با بی احتیاطی، مشکلاتی را برای طبیعت ایجاد نکنیم.
وی با اشاره به آغاز ماه رمضان گفت: این ماه ماه مهمانی خداست و در میان ماه ها افضل است، تلاوت یک آیه از قرآن مانند ختم قرآن است و ماه رحمت و برکت و مغفرت است.
شاهرخی با اشاره به تصادف اخیر در لرستان و جانباختن هشت نفر گفت: بررسی این موضوع در دستور کار است اما راه های مواصلاتی استان در همه محورها از یک عقب ماندگی برخوردار است که لازم است مسئولان با استفاده از اعتبارات ملی و استانی پیگیری به عمل بیاورند تا شاهد این حوادث نباشیم، در این زمینه وزارت راه و شهرسازی نیاز است توجه خاصی به استان داشته باشد و نیازمند بهره مندی از اعتبارات است و اعتبارات قطره چکانی نمی تواند این مشکلات را برطرف نماید.
نماینده ولی فقیه در لرستان با تاکید بر وحدت در جامعه اظهار داشت: همه ایده ها و افکاری که وجود دارد و کسانی که خود را پیرو رهبری می دانند امروز وحدت برای ما در راس همه امور است و می طلبد از تفرقه باید جلوگیری شود و باید بر اصول مشترک مجتمع شویم.
وی افزود: ایمان، توکل به خدا و ایستادگی در مقابل زورگویان عالم و وحدت رمز پیروزی این ملت در گذشته بوده و خواهد بود، این پیروزی به این واسطه بوده که زیاده خواهان نتوانستند در صفوف متحد ملت ایران رسوخ کنند و ملت ایران، سربلندی اسلام و مسلمین را بر هر چیزی ترجیح دادند و در این موقع حساس وظیفه داریم دقیق و هوشیار باشیم.
شاهرخی گفت: مردم پای صندوق‌های رای آمدند و به وظیفه خود عمل کردند اما مسئولان و مدیران همه همت و تلاش خود را به کار بگیرند و با برنامه ریزی دقیق، شعار سال را عملیاتی کنند و در پایان سال این عملیات اجرا شده را با برنامه بسنجند و ببینند این برنامه ها چه تاثیری در زندگی مردم داشته است البته می طلبد از دانش مدیران انقلابی که دانش آنها محصول انقلاب اسلامی است، بهره گرفت و از تجربه مدیران برای تحقق شعار سال کمک گرفته شود.
امام جمعه خرم آباد بیان کرد: سالها استان ما به عنوان الگوی اقتصاد مقاومتی معرفی شد و قرار بود این را در استان اجرایی کنند ولی آنچه می بینم وضعیتی است که مطلوب نیست، سالهاست که قطار اشتغال در استان لرستان از ریل خارج شده است و تا روی این مسیر اصلی قرار نگیرد، مشکل حل نمی شود و باید ابزار لازم را به کارگرفت که یکی از آن اجرایی کردن مصوبات سفر ریاست جمهوری است و حاکمیت در استان ما هم شامل قوه مجریه، قضائیه و نمایندگان مجلس با همدلی و خرد جمعی و بهره گیری از اعتبارات ملی و استانی و بخش خصوصی و سایر نهادها می توانند این قطار اشتغال را بر مسیر قرار دهند تا به تدریج این حرکت کند.
ایستادگی ملت یمن، دشمن را به عقب رانده است
حجت الاسلام سید علی حسینی در خطبه های نماز جمعه این هفته بروجرد با اشاره ۱۲ فروردین، اظهار داشت: در روز ۱۲ فروردین ماه سال ۵۸ رفراندوم در کشور برگزار شد و بیش از ۹۸ درصد مردم به نظام جمهوری اسلامی ایران، رای آری دادند.
وی افزود: این حضور ملت در پای صندوق های رای دشمن را به شدت عصبانی کرده بود اما انقلاب اسلامی ایران امروز علیرغم همه توطئه های دشمن، در گام دوم انقلاب قرار دارد.
امام جمعه بروجرد عنوان کرد: برای پیروزی و استمرار انقلاب اسلامی ایران، جوانان زیادی جان خود را تقدیم کردند.
وی تصریح کرد: مقاومت ملت یمن سبب شده تا رژیم صهیونیستی بسیار هراسان مجبور به عقب نشینی شود و چه این مقاومت بیشتر شود، دشمن مایوس تر به عقب برمی گردد.
حسینی به ماه رمضان اشاره کرد و گفت: این ماه فرصتی برای مانوس شدن با کتاب خداست که به همین مناسبت مراسم جزء خوانی برگزار می شود، همچنین در طول این ماه برنامه های فرهنگی از جمله جشن تکلیف برگزار می گردد.

دولت با دیپلماسی سیاسی در حال خنثی‌سازی تحریم‌ها است

حجت‌الاسلام ابراهیم طهماسبی ظهر امروز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه کوهدشت ضمن تبریک فرارسیدن ایام ماه مبارک رمضان اظهار داشت: رمضان ماه خدا، ماه شب‌های قدر و توجه به نیازمندان و ماه قرائت قرآن است.

وی با اشاره به اهمیت تلاوت قرآن در ماه مبارک رمضان، افزود: در این ایام مبارک در مسجد صاحب‌الزمان (عج) هرروز برنامه تلاوت قرآن و تفسیر داریم که امیدواریم حضور در این مجالس باشکوه باشد.

امام‌جمعه کوهدشت با اشاره به اهمیت دینداری در جامعه، عنوان کرد: کسانی که تمام هم‌وغم آنان دنیا باشد در گمراهی آشکار قرار دارند، بایستی همواره به خداوند متعال پناه برد و در مسیر الهی قدم گذاشت.

وی ضمن گرامیداشت ۱۲ فروردین روز جمهوری اسلامی ایران، تصریح کرد: آمریکا و ایادی او درصدد این است که اسلام در جامعه پیاده‌سازی نشود و ضربه ببیند و این‌همه کارشکنی‌ آن‌ها برای مقابله با دین است درحالی‌که اسلام پیروز میدان است.

طهماسبی با اشاره به اینکه تهاجم فرهنگی را قبول نداریم ولی تبادل فرهنگی را قبول داریم، گفت: بنا به تأکیدات رهبر معظم انقلاب حمایت از شرکت‌های تولیدی و دانش‌بنیان اقتصاد کشور را بهبود می‌دهد.

امام‌جمعه کوهدشت با اشاره به اینکه دولت سیزدهم با دیپلماسی سیاسی در حال خنثی‌سازی تحریم‌ها است، گفت: ارز ترجیحی درصورتی‌که درست مدیریت نشود بسیار خطرناک است پس در این زمینه باید نظارت‌ها قوی باشد.

وی با اشاره به‌ضرورت وحدت گروه‌های مختلف در شهرستان، گفت: مساجد برای مهمانی خدا آماده هستند، مدیریت چابک باید به مردم خدمت کند، برخی متأسفانه انتخابات را خیلی زود کلید زده‌اند الآن وقتش نیست.


انتهای پیام/