رضایی گفت: نیروهای امداد و نجات هلال احمر لرستان به 62 حادثه امدادرسانی کردند.

صارم رضایی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: در ایام تعطیلات نوروز امسال ۹ پست جوانان هلال احمر برای ارائه خدمات به مسافران نوروزی در استان در نظر گرفته شد که بالغ بر ۶۶۵ نفر در همه این پستها و طرح ها حضور داشتند.

وی افزود: در ایستگاه های سلامت در زمینه اطلاع رسانی در زمینه کرونا و سلامت سفر پنج هزار و ۹۷۱ نفر و در بحث اطلاع رسانی در زمینه نقاط حادثه خیز و ایمنی در سفر هزار و ۹۹۳ نفر خدمات دریافت کردند، همچنین سه هزار و ۵۱۳ مسافر نوروزی هم از خدمات غربالگری بهره مند شدند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر لرستان با اشاره به خدمات آموزشی و فرهنگی، تصریح کرد: در این حوزه در بخش های راهنمایی مسافرین به نقاط ایمن، اماکن فرهنگی، تفریحی، ساحلی و عمومی به ۱۱ هزار و ۱۰۳ نفر خدمات داده شده است، علاوه بر این نیز سه هزار و ۷۸۷ نفر از آموزش مهارت های ترافیکی، سه هزار و ۸۹۸ نفر از حامیان و مشارکت کنندگان در پویش بهرفت، سه هزار و ۸۵۸ کودک از فضای دوستدار کودک، هزار و ۱۰ نفر از خیمه های نماز و پنج هزار و ۴۸۱ نفر هم از طرح چلچراغ و یادواره رفیق خوشبخت ما بهره مند شدند.

رضایی عنوان کرد: در این مدت نیز ۹ هزار و ۵۷۳ بسته اقلام فرهنگی در بین مسافران نورزی توزیع شده است.

وی با اشاره به خدمات سحاب افزود: در اجرای این طرح نیز ۳۹ نفر از مناطق تحت پوشش، ۲ امداد وکمک های اولیه و ۴۳۳ نفر هم از آموزش مهارت کمک های اولیه و ۶۵۱ نفر هم از آموزش سنجش فشار خون بهره مند شدند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر لرستان با اشاره به خدمات امداد و نجات گفت: در این ایام نیروهای امداد و نجات هلال احمر به ۶۲ مورد ماموریت اعزام شدند که ۳۱ مورد مامویت جاده ای، شش مورد کوهستان، چهار مورد شهری، ۲۰ مورد حضوری و یک مورد ساحلی بوده است.

رضایی بیان کرد: در مجموع نیز به ۲۷۷ حادثه دیده خدمات رسانی شده و کل امدادرسانی ۱۲۵ مورد بوده است، در این مدت نیز ۳۳ مصدوم انتقال داده شده و ۱۷ مورد هم به صورت سرپایی خدمات دریافت کرده اند.

انتهای پیام/