عطر مناجات در آسمان پیچیده و طلوع ماه خدا و یک ماه مهمانی، انسان را به دور از همه دغدغه های دنیوی به سمت آرامش سوق می دهد.

به گزارش سفیرافلاک، رمضانی دیگر از راه رسیده، ماهی پُر از برکت و رحمت و مغفرت که بندگان از مدتها قبل خود را برای یک ماه مهمانی خداوند آماده می کنند، درهای آسمون بی حد و اندازه در این ماه گشوده می شود و باران مغفرت در سراسر این ماه بر سر بندگان می بارد.

روزهای قشنگی است، سفره هایی که به رنگ سخاوت و مهربانی گشوده می شود، عطر مناجات در هنگام افطار و سحر در آسمان می پیچد، لحظه های ناب شب های قدر انسان را در اوج بندگی فرو می برد و زمزمه های عاشقی با خالق هستی در این ماه حال و هوای دیگری دارد.

ماه رمضان طلوع کرده تا با توبه کردن، قلم عفو بر همه گناهان ریز و درشتی که در کوله بار داریم کشیده شود، رمضان آمده است تا بار دیگر خودسازی به بالاترین مرتبه برسد، رمضان آمده است تا دستگیری از نیازمندان و کمک به فقرا مضاعف گردد، رمضان آمده است تا چشم ها و زبان و گوشها هم از تکثیر گناهان دوری کنند.

یک ماه مهمانی

رمضان فرصت مغتنمی است که لحظه لحظه های نابش، عطر خدا می دهد، صدای ربنای هنگام غروب افطار از گلدسته های مسجد، نوای مناجات های سحر در لحظات اذان صبح، اشتیاق روزه اولیها که برای نخستین بار به مهمانی خدا دعوت شده اند و ذوق کودکانی که با روزه های کله گنجشکی، از لذت این ماه بهره مند می شوند.

نسیم مهر الهی این روزها به مشام می رسد، بار دیگر انسان هایی که از قطار بندگی جامانده اند می توانند خود را به قطار رسانده و این مسیر را برای رسیدن به خالق هستی کوتاه کنند، انگار در این ماه دنیا رنگ و لعابی دیگر به خود می گیرد، گذشت و بخشش به جای کینه می آید و دوستی ها در این ماه بیشتر می شود.

دلمان برای قرآن به سر گرفتن شب های قدر تنگ شده بود، دلها بیقرار رسیدن ماهی برای به دور از همه دغدغه های دنیوی بود تا ارتباط با خداوند این دلتنگی را برطرف نماید.

رمضان فرصتی برای افزایش معرفت

حجت الاسلام محمد پیریایی کارشناس دینی در گفت و گو با سفیر افلاک، اظهار داشت: رمضان ماهی برای بندگان است، خداوند احکامی را در طول سال برای بندگان تعیین کرده که انجام هر یک از این احکام، پاداشی در نامه اعمال انسان است، احکامی مانند نماز، روزه، حج، زکات، خمس و سایر احکام که خصوصیت خاصی دارند.

وی افزود: احکامی که خداوند برای انسانها صادر کرده نشان می دهد که اساس و مدار آفرینش، انسان است و خداوند گوهر وجود خود را در انسان قرار داده و ماه رمضان بهترین فرصت است برای این که این گوهر از آلودگی یک ساله پاک شود.

کارشناس دینی گفت: این ماه بهترین زمان برای دور شدن از گناهان و پاک کردن همه گناهانی است که انسان مرتکب شده است، انجام هر کار خیر در این ماه پاداش دو چندان دارد که نشان از اهمیت ویژه این ماه برای خدا دارد.

حجت الاسلام پیریایی خاطر نشان کرد: ماه رمضان برای همه بندگان یک افتخار است که یک ماه به مهمانی خداوند دعوت می شوند، مهمانی که حتی خوابیدن شخص زوره دار هم ثواب دارد که باید قدر این لحظات را دانست و فرصتی برای خودسازی انسان است.

وی با اشاره به نزول قرآن در ماه رمضان گفت: قرآن کتاب خدا در این ماه نازل شده و تلاوت یک آیه از قرآن در این ماه ثواب یک ختم قرآن دارد و فرصتی است که در این ماه بیشتر با قرآن مانوس باشیم و از آیات قرآن برای افزایش معرفت بهره گرفت.

اعزام ۲۰۰ مبلغ به لرستان

محمد حسین وحیدی معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی لرستان در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: برای ماه مبارک رمضان برنامه ریزی لازم انجام شده که حدود ۶۰ عنوان برنامه در استان لرستان اجرا می شود.

وی افزود: در همین ایام ۲۰۰ مبلغ به مساجد و روستاها اعزام شده تا علاوه بر برپایی نماز جماعت در این ماه بتوانند برنامه های تبلیغی و سایر برنامه های فرهنگی را اجرا نمایند.

معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی لرستان تصریح کرد: یکی دیگر از برنامه های ماه رمضان، برگزاری جشن روزه اولیها می باشد که طبق برنامه ریزی در ۱۰ شهر استان این جشن با همکاری آموزش و پرورش برپا می شود.

انتهای پیام/