کارشناس فوتبال و بازیکن تیم ملی ایران در جام جهانی فرانسه با بیان اینکه نگاه باید به فوتبال «ملی» باشد، گفت: بیشترین نقش را در موفقیت یا عدم موفقیت تیم ملی در جام جهانی، فدراسیون دارد.

به گزارش سفیرافلاک، تیم ملی فوتبال ایران در قرعه کشی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر همراه با انگلستان، امریکا و یکی از ۳ تیم ولز، اسکاتلند یا اوکراین در گروه دوم این مسابقات قرار گرفت تا در روز افتتاحیه بزرگترین رویداد ورزشی جهان به میدان برود.

مهدی پاشازاده یکی از ستاره‌های تیم ملی ایران در جام جهانی ۹۸ فرانسه در واکنش به قرعه کشی جام جهانی به گفت: با این حرف میرشاد ماجدی کاملاً موافقم که در جام جهانی قرعه آسان وجود ندارد و هر ۳۲ تیم برای ابراز وجود و تثبیت پیشرفت‌های خود در دنیای فوتبال قدم به این آوردگاه می‌گذارند. لذا ما هم نباید به عنوان یکی از این ۳۲ تیم به دنبال قرعه سخت و آسان باشیم. خیلی‌ها می‌گویند گروه ما نسبت به تیم‌های دیگر آسیا آسان است اما سئوال من این است که آیا انگلستان برای حریف راحتی است یا آمریکا؟ یا حتی یکی از تیم‌های ولز و اسکاتلند یا حتی اوکراین؟

وی اضافه کرد: نباید از الان دنبال این حرف‌ها باشیم تا با بالا بردن سطح توقع از تیم ملی فشار و استرس بیش از حد به کادر فنی و بازیکنان تیم ملی وارد شود.

مدافع اسبق تیم ملی ایران در ادامه بیان داشت: ما می‌توانیم در این جام جهانی موفق باشیم و حتی اگر باهوش عمل کنیم شاید طلسم صعود نکردن از گروه مقدماتی هم در این دوره از مسابقات برای فوتبال ایران شکسته شود، منوط به اینکه فدراسیون فوتبال وظایف خود را در این مدت به بهترین وجه ممکن انجام دهد.

بازیکن تیم ملی ایران در جام جهانی فرانسه ادامه داد: وقتی قرار است یک تیم ملی در جام جهانی به میدان رود، اصلی‌ترین وظیفه فدراسیون فوتبال زمینه سازی برای برپایی اردوهای مناسب و بازی‌های تدارکاتی به قدر کافی و با تیم‌های مطرح است. قطعاً همه تیم‌های حاضر در جام جهانی به دنبال حریفان تدارکاتی هستند و این را می‌توان هم خوب دانست و هم بد. خوب از این نظر که شاید بشود با تیم‌هایی که هم گروه ما نیستند بازی‌های تدارکاتی برگزار کرد و بد از این نظر که بازار بازی‌های تدارکاتی داغ است و کشورهایی که از دیپلماسی ورزشی قوی‌تر بهره می‌برند ممکن است کار را برای دیگر کشورها بابت یافتن حریفان تدارکاتی دشوار کنند.

موفقیت در جام‌جهانی نیازمند نگاه «ملی» است/ شانس شکستن طلسم صعود

پاشازاده تاکید کرد: خوشبختانه نسل خوبی از بازیکنان را در تیم ملی داریم. بازیکنانی که عمدتاً لژیونر بوده و در تیم‌های خارجی حرف‌های زیادی برای گفتن دارند. از یکسری بازیکن باتجربه مثل سردار، طارمی، جهانبخش و انصاری فرد گرفته تا یک سری بازیکن جوان مثل عزت اللهی، صیاد منش و دیگران.

کارشناس فوتبال گفت: من از مسئولان فدراسیون و کادر فنی تیم ملی یک درخواست دارم و درخواستم این است که در این مدت نگاه شان را کاملاً نسبت به تیم ملی، «ملی» کرده و تنها چیزی که در نظر بگیرند مصلحت فوتبال است. متاسفانه فوتبال ما در گذشته و حال درگیر یکسری جبهه گیری ها و رنگ بندی‌هاست. صابون این رنگ بندی ها در گذشته هم به تن فوتبال ما خورده و من امروز هم این موضوع را مشاهده می‌کنم.

پیشکسوت فوتبال بیان داشت: قبل از سال ۹۸ متاسفانه در تیم ملی به ناحق بر روی یکسری بازیکن شایسته بسته شده بود که یکی از آنها خود من بودم. اما وقتی نگاه به تیم ملی واقعاً «ملی» شد، من و دیگرانی که مورد بی مهری و کم لطفی قرار داشتیم بهترین عملکرد را در جام جهانی ۹۸ داشتیم. امروز هم باید دسته بندی ها و رنگ بندی ها را کنار گذاشت و نگاه را به تیم ملی کاملاً ملی کرد تا بازیکنان شایسته بدون آنکه به کدام رنگ تعلق خاطر داشته یا به کدام گروه حاکم در فوتبال گرایش دارند تنها بر اساس شایستگی مسافر قطر شوند تا با ایجاد همدلی و استفاده از شایسته‌ترین‌ها، بهترین نتیجه در قطر گرفته شود.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : مهر