زیویار گفت: ظرفیت های لرستان می توانند موجب رشد و توسعه اقتصادی شوند.

به گزارش سفیرافلاک به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان، فرهاد زیویار اظهار داشت: در بحث تدوین برنامه برای پروژه ها و طرح های اقتصادی مشکل دار لازم است با همکاری و هم افزایی بین دستگاهی نسبت به رفع مشکلات اقدامات لازم به عمل آید.

وی با اشاره به نامگذاری سال ۱۴۰۱ از طرف مقام معظم رهبری به عنوان سال تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین، افزود: آنچه از نامگذاری سال جاری در ذهن متبادر می شود به این معنی است که رابطه ای دانش بنیان میان تولیدات و اشتغال برقرار گردد که قابلیت رقابت در کشور و دنیا داشته باشد.

استاندار لرستان عنوان کرد: برای رسیدن به توسعه و رقابت بسیار مهم است به دنبال ایجاد تغییر مبتنی بر دانش و نوآوری باشیم به این معنی که در تولیدات و محصولاتی که به بازار ارائه می شوند تغییرات مثبت با هدف رفع نیازهای مردم دیده شود.

زیویار خاطرنشان کرد: برخی مشکلات مانند تحریم ها موجب به وجود آمدن ضعف هایی در مسیر پیشرفت و توسعه اقتصادی شده و با بهره گیری از توان دانش بومی و تولید محصولات دانش بنیان در داخل با این مشکل نیز می شود مقابله کرد که مستلزم برقراری ارتباط میان تحقیقات دانشگاهی و تولید در سطوح مختلف است. 

وی ادامه داد: ایجاد هم افزایی و همکاری میان بخش صنعت با ظرفیت های دانش بنیان در استان می تواند زمینه ساز رفع بسیاری از مشکلات اقتصادی باشد که مستلزم انعقاد تفاهم نامه های همکاری بین دستگاهی در این رابطه است.

زیویار تصریح کرد: در استان ظرفیت‌هایی وجود دارد که با شکوفا شدن آنها، لرستان می تواند در کشور حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشد مانند گردشگری که در ایام نوروز امسال علی رغم بضاعت های موجود شاهد حضور بی نظیر مسافران نوروزی در اماکن تاریخی فرهنگی و گردشگری بودیم.

استاندار لرستان افزود: با ایجاد فضا و امکانات در اماکن گردشگرپذیر، می توان نسبت به ترغیب گردشگران برای ماندن و استفاده از این امکانات اقدام کرد که به عنوان بخشی از ظرفیت های استان ضرورت دارد در خصوص ساماندهی آنها برنامه ریزی شود.

زیویار با بیان اینکه ظرفیت های لرستان می توانند موجب رشد و توسعه اقتصادی شوند، گفت: لرستان در سایر زمینه ها مانند صنعت، کشاورزی، معادن، دارویی، شیلات و امثال آن ظرفیت‌های بی نظیری دارد که باید متناسب با هر حوزه بهترین راهکارها برای توسعه و جذب سرمایه گذار انجام پذیرد.

وی تاکید کرد: دستگاه های اجرایی متناسب با حوزه های فعالیت خود نسبت به پیگیری برای جذب اعتبارات اختصاص یافته و از طرفی فراهم سازی زمینه برای حضور بخش خصوصی در پروژه های اقتصادی اقدامات لازم را به عمل آورند.

انتهای پیام/