دالوند با بیان اینکه برای کمیته عمران و یادمانها چهار تا پروژه در نظر گرفته شده است، گفت: سالن کنگره 6544 شهید لرستان 60 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

به گزارش سفیرافلاک، احمدرضا دالوند ظهر امروز در جلسه ستاد کنگره ۶۵۴۴ شهید لرستان که در استانداری برگزار شد، اظهار داشت: از نظر درصد باید تلاش کرد تا پیشرفت کارها تسریع یابد، در کمیته عمران و یادمانها چهار تا پروژه در نظر گرفته شده که برخی خوب پیشرفت داشته و برخی دیگر نیاز به تلاش بیشتری دارند.

وی افزود: ایجاد موزه های دفاع مقدس در شهرهای استان، مرمت ۳۳ یادمان شهدای گمنام استان، ساخت المان ۶۱ شهید کارخانه سیمان دورود، ساخت المان ۲۳ شهید نیروی دریایی که ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، ساخت یادمان شهدای نیروهای هوایی ارتش که ۲۰ درصد پیشرفت دارد و تکمیل ساخت سالن اجلاسیه کنگره که یکی از پروژه هاست و  ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و ساخت یادمان شهدا در ادارات کل استان لرستان که ۳۲ درصد پیشرفت دارد.

دبیر کمیته عمران و یادمان های کنگره شهدای لرستان تصریح کرد: در کارگروه محرومیت زدایی تصمیمی گرفته شد مبنی بر اینکه کلیه پروژه ها با اولویت مناطق محروم در حال اجراست، به نام شهدا نامگذاری شده و پروژه هایی که در مناطق محروم انجام می شود مربوط به شهدای همان منطقه باشد و در زمان اجلاسیه گزارش می دهیم که تعدادی از پروژه ها با نام شهدا آغاز شده است.

در ادامه ولی پور دبیر کمیته بانوان گفت: تاکنون ۱۶ جلسه برگزار شده کرده و به موازات سایر کمیته ها فعال است و مجموعا ۱۸ برنامه داریم البته کل برنامه ها این نیست و برنامه های جدید به لیست اضافه می شود.

وی افزود: نصب یادمان شهدای زن در ۲۱ شهر استان و مادر سه شهید در سه شهرستان، راه اندازی ۱۱ بوستان کوثر، مسابقه و جشنواره کودکان و نوجوانان با موضوع دفاع مقدس، مصاحبه تاریخ شفاهی بانوان فعال دوران دفاع مقدس، تالیف چاپ و فرهنگ نامه شهدای زن، حضور ۴۰ روایتگر زن در مدارس و تالیف و چاپ کتاب و وصایای شهدا از دیگر برنامه ها می باشند.

دبیر کمیته بانوان کنگره ۶۵۴۴ شهید لرستان گفت: برگزاری شب شعر بانوی بهشتی، ساخت سرود حماسی، ساخت مجموعه ۲۴ قسمتی زنان در دفاع مقدس، ساخت مجموعه نمایشی جایی همین نزدیکی از زبان مادران شهدا، چاپ کتاب نقش زنان در دفاع مقدس، کاشت ۴۸۳ اصله نهال به یاد شهدا در نظر گرفته شده است.

در ادامه نیز مریم سپهوند مسئول بسیج جامعه زنان لرستان افزود: اقدامات کمیته در حوزه شهدای زن، کودکان، خانواده برنامه ریزی کردیم و علت کندی پیشرفت برنامه ها، عدم تخصیص اعتبارات است و همه این اقدامات به برنامه ابتکاری بوده و ساخت مستندات و تالیف ها به دلیل کمبود اعتبار، پیشرفت کمی دارند.

انتهای پیام/