سخنگوی دولت با اشاره به برگزاری رویداد ملی صنعت هسته‌ای در روزهای آینده گفت: سند جامع راهبردی صنعت هسته‌ای ۲۰ فروردین رونمایی می‌شود.

به گزارش سفیرافلاک، علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت صبح امروز سه شنبه (۱۶ فروردین ماه) در نشست خبری، ضمن تبریک سال نو و حلول ماه مبارک رمضان، اظهار داشت: در آغاز سال جدید و تعیین شعار سال از سمت مقام معظم رهبری باعث ایجاد امید در بین مردم و مسئولان شد و همیشه بیانات معظم له راهگشا برای مسئولان و دولت بوده است.

وی افزود: اولین اقدام دولت در سال جدید برای تحقق شعار سال تهیه و تدوین آیین‌نامه دانش بنیان ها بود.

سخنگوی دولت با اشاره به تعطیلات نوروز، گفت: دولت در ایام تعطیلات بدون هیچ تعطیلی به کار خود ادامه داد به غیر از روز ۲۹ اسفند هیچ جلسه دولت لغو نشد و همچنین در این ایام سفرهای استانی انجام شد.

بهادری جهرمی افزود: در سفر مشهد مجتمع شهید سلیمانی که با تجهیزات تمام ایرانی افتتاح شد که در برنامه های بعدی این مجتمع توسعه پیدا خواهد کرد.

وی با بیان اینکه در ایام عید شاهد رعایت پروتکل های بهداشتی بودیم، بیان داشت: بعد از دوسال منع رفت و آمد در کشور شاهد رونق سفرها در ایام نوروز بودیم و در این ایام ۲۳ سازمان تحت نظر وزارت گردشگری شبانه روزی در حال خدمت به مردم عزیز بودند.

سخنگوی دولت گفت: بیش از ۵۰ میلیون اقامت شب در ایام عید شاهد بودیم که نسبت به سال گذشته ۶۰ درصد افزایش داشته است، همچنین ۲ میلیون مسافر از خطوط هوای استفاده کرده اند که نسبت به سال گذشته ۴۱ درصد افزایش داشته است.

سخنگوی دولت تاکید کرد: برای اولین بار شهر تهران جز ۱۰ شهر گردشگر پذیر قرار گرفت که حاصل برنامه ریزی بود و بیش از ۵۲ میلیون تردد خودرو بین جاده ای انجام‌شد که افزایش ۴۱ درصدی داشت. تردد هوایی هم رشد ۴۱ درصدی و تردد ریلی هم رشد ۴۷ درصدی داشت.

بهادری جهرمی افزود: ۲۶ درصد نسبت به سال گذشته شاهد کاهش فوتی های تصادفات جاده ای بودیم و امیدواریم این میران به صفر برسد.

وی تصریح کرد: در همان روزهای ابتدایی سال، تهیه و تصویب آیین نامه دانش بنیان در حوزه کشاورزی به پیشنهاد وزیر جهاد کشاورزی در دستور کار هیات دولت قرار گرفت همچنین جلسات فوق العاده ای تشکیل شد و در جلسه اخیر به تصویب هیات وزیران رسید.

سخنگوی دولت بیان داشت: همزمان بسته جامعی برای توسعه اشتغال  تهیه شده و پس از نهایی شدن به زودی اعلام می شود.

بهادری جهرمی افزود: در ۲۰ فروردین رویداد ملی هسته‌ای را داریم که انشالله در این روز از سند جامع راهبردی توسعه صنعت هسته‌ای کشور رونمایی خواهد شد که این سند نگاه بلندمدت کشور در صنعت هسته‌ای خواهد بود همچنین دستاوردهای دیگر در این حوزه رونمایی خواهد شد.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : فارس