شاهرخی گفت: 2700 مورد بازرسی بر توزیع اقلام و کالاهای اساسی در ایام نوروز صورت گرفت.

به گزارش سفیرافلاک به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی لرستان، سید عماد شاهرخی به وضعیت بازار و عملکرد تنظیم بازار در فروردین ماه امسال اشاره و اظهارداشت: مسلئه تولید درچرخه و رونق اقتصادی بسیار مهم است اما نباید از نقش توزیع و نظارت بر محصولات غافل و آن را نادیده بگیریم بلکه با اجرایی شدن روند توزیع و نظارت ما می توانیم شاهد ثبات و توسعه پایدار در اقتصاد باشیم.

وی افزود: در یک ماه گذشته سازمان جهاد کشاورزی در راستای اهداف وزارت جهاد کشاورزی موفق عمل کرده و با همکاری و تعامل با سایر دستگاههای مرتبط توانستیم کالاهای اساسی مردم را تأمین کنیم و شاهد رضایت عمومی درجامعه باشیم، همچنین در حوزه توزیع و نظارت عملکرد مؤثر داشته باشیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: نیاز روزانه مرغ گرم بازار استان ۱۵۰ تن بود که در چند روز پایانی سال این میزان را ۳۸۰ تن کشتار در روز رساندیم تا نیاز سفره های مردم را تأمین کنی م و در اول فروردین ماه امسال با کمبود تخم مرغ مواجه شدیم اما بلافاصله با ارتباطی که با وزارت جهاد برقرار کردیم به میزان ۱۰ تن تخم مرغ به استان وارد واین کمبود در بازار رفع شد.

وی تصریح کرد: در ایام تعطیلات سال جدید جلسات متعددی با مجموعه استانداری داشتیم با تلاش های شبانه‌روزی که صورت گرفت و با تعامل و همکاری مستمر با تمام حوزه‌های نظارت و بازرسی، سپاه پاسداران، تعزیرات، نهادها، اتحادیه‌ها و تشکل‌ها توانستیم آرامش را بر بازار حاکم کنیم و در این مدت ۱۱۰ جلسه به صورت وبیناری و ۴۰ جلسه استانی را برگزار کردیم تا در جهت رفع موانع مؤثر عمل کنیم.

شاهرخی به توزیع مرغ منجمد اشاره و عنوان کرد: در ایام تعطیلات بیش از ۹۰۰ تن مرغ منجمد در حاشیه شهرها توزیع گردید و در حال حاضر در زمینه توزیع کالاهای اساسی از قبیل شکر، برنج و سایر نهاده های دامی هیچگونه مشکلی در استان وجود ندارد.

وی با بیان اینکه در این ۱۵ روز نظارت ها جدی بوده و با متخلفین برخورد قانونی شده است، گفت: در این ۱۵ روز تعداد دو هزار و ۷۹۴ بازرسی به عمل آمده که از این تعداد ۲۹۴ پرونده تخلف تشکیل شده و طبق قوانین به آنها برخورد خواهد شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان به اقدامات مؤثر وزارت جهاد اشاره کرد و افزود: امسال وزیر جهاد کشاورزی در اقدامی قابل تحسین نرخ گندم را به ۱۰ هزار و ۵۰۰ با ۱۰۰۰ تومان به عنوان هدیه به کشاورزان به ۱۱۵۰۰ تومان افزایش داد و همچنین با کاهش قیمت کودهای شیمیایی امیداوری را در بین بهره برداران و کشاورزان به وجود آورد.

انتهای پیام/