مدیر شرکت آب و فاضلاب بروجرد با اشاره به کاهش بارندگی ها گفت: میزان بارشها  نسبت به سال قبل ۲۰ میلیمتر کاهش داشته و طبق پیش بینی های صورت گرفته، در بهار امسال بارندگی قابل ملاحظه ای نداریم در واقع با تدوام خشکسالی و کاهش بارندگی مواجه هستیم.

به گزارش سفیرافلاک حجت‌الاسلام سید علی حسینی ظهر امروز در جلسه شورای اداری بروجرد که در فرمانداری برگزار شد، اظهار داشت: در ماه رمضان  درهای رحمت به روی بندگان باز است و در این ماه کارهای نیک افزایش می یابد و رمز کارهای شایسته در این ماه این است که دست و پای شیطان بسته است و استقبال از کارهای عبادی جدی تر است و خداوند عنایت خاصی دارد‌، همچنین دعاهای بندگان در این ماه اجابت می شود.

وی افزود: اگر به خدا توکل شود، خداوند هم در همه کارها کمک می کند و باید اعتقادات را در این ماه افزایش داد.

افزایش ۹ درصدی مصرف برق در بهار امسال

محمد علی خسروی مدیر امور برق بروجرد در این جلسه گفت: با توجه به کاهش بارندگی و کاهش ذخیره آب پشت سدها با محدودیت تولید برق مواجه خواهیم بود و برای این که با خاموشی های گسترده مواجه نشویم برنامه هایی تدوین شده و در حال اجرا و ابلاغ است که بتوانیم از پیک عبور  کنیم.

وی افزود: یکی از برنامه هایی که مد نظر است، مدیریت مصرف در صنایع است که بروجرد از شهرهای صنعتی است که لازم است تعطیلات هفتگی در بین هفته باشد و روز جمعه نیروها سرکار باشند و جابجایی شیفت کاری در اوج بار به انتهای شب منتقل کنند.

مدیر امور برق بروجرد عنوان کرد: در بخش کشاورزی لازم است که کشاورزان در اوج مصرف از شبکه سراسری استفاده نکنند و پارسال دو میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان تشویقی بابت مدیریت مصرف پرداخت شد و امسال این پاداش ها دو برابر می شود و برای بقیه بخش ها از جمله نصب کنتور هوشمند برای ادارات و مشترکان پرمصرف مد نظر است و در صورت عدم رعایت الگوی مصرف، برق آنها قطع می شود.

مدیر امور برق بروجرد خاطر نشان کرد: همه ادارات به فکر تامین برق اضطراری در تابستان باشند تا در تابستان با مشکل همراه نشوند و روز قبل ۴۴ هزار مگاوات در کشور برق مصرف شد که نسبت به سال قبل ۹ درصد افزایش مصرف داشته است.

خسروی با اشاره به تعرفه های جدید برق افزود: الگوی مصرف ۲۰۰ کیلو وات ساعت با تعرفه یارانه ای محاسبه می شود و اگر افزایش یابد به صورت افزایشی نرخ برق محاسبه می شود و با همکاری مشترکان امیدواریم بتوانیم از پیک عبور کنیم.

وی بیان کرد: امور برق ۱۶ میلیارد تومان از ادارات طلب داردکه مسئولان پیگیر وصول مطالبات باشند.

از مرز هشدار عبور کردیم

در ادامه حبیب حدادی مدیر آب و فاضلاب بروجرد اظهارداشت: در بروجرد ۱۱۶ هزار مشترک شهری و ۲۵ هزار مشترک روستایی داریم، همچنین ۳۵ هزار اشتراک فاضلاب وجود دارد که سعی می شود خدمات لازم ارائه گردد.

وی افزود: هفت میلیارد پروژه در شهرستان بروجرد در دستور کار قرار دارد و ۴۰ میلیارد تومان در سفر ریاست جمهوری برای توسعه توسعه شبکه آب و فاضلاب لحاظ شد.

مدیر شرکت آب و فاضلاب بروجرد با اشاره به کاهش بارندگی ها گفت: میزان بارشها  نسبت به سال قبل ۲۰ میلیمتر کاهش داشته و طبق پیش بینی های صورت گرفته، در بهار امسال بارندگی قابل ملاحضه ای نداریم در واقع با تدوام خشکسالی و کاهش بارندگی مواجه هستیم.

حدادی بیان کرد: از مرزهشدار عبور کردیم و اگر مدیریت مصرف انرژی و آب رعایت نشود وضعیت بحرانی می شود، با توجه به این که کمبود انرژی برق موجب اختلال در ایستگاه های پمپاژ می شود، برای تامین اعتبار آب اقدام شود و برای مقابله با تنش آبی از این ظرفیت استفاده گردد.

وی با اشاره به هجوم کشاورزان غیر بومی افزود: اجازه داده نشود کشاورزان غیر بومی برای کشاورزی وارد مزارع شوند، همچنین لازم است از کشت بی رویه محصولات آبی خودداری شود و توسعه فضای سبز متوقف شود که با رعایت وضعیت آب بتوانیم تابستان را سپری کنیم.

ضرورت مدیریت مصرف آب

مجید منعمی فرماندار بروجرد نیز در این جلسه گفت: هماهنگی بین ادارات یکی از ملزومات می باشد که این کار باعث کاهش هزینه و پیشرفت در برنامه ها می شود.

وی افزود: مدیراندر حد توان خود اعلام برنامه نمایند و برنامه های خود را به گونه ای اعلام کنند که می توانند از عهده آنها بربیاند.

فرماندار بروجرد با اشاره به مطالبات ادارات بیان کرد: با توجه به بدهکاری برخی از ادارات به دستگاه های خدمات رسان، ضروری است تا این ادارات بدهی خود را پرداخت نمایند تا عدم این پرداخت منجر به قطع خدمات نگردد.

منعمی به کمبود آب اشاره کرد و افزود: کمبود آب و مشکل کاهش تولید برق در کل جامعه است و مدیریت مصرف انرژی در این ایام گرم سال ضروری است که ضرورت رعایت مدیریت مصرف باید از طریق رسانه ها و همه افرادی که می توانند این مهم را بازگو نمایندف اصورت گیرد.

وی تصریح کرد: رسانه ها در این زمینه وظیفه مهمی بر عهده دارند و مطالبه گری نمایند که لازم است خدمات نظام را به بهترین شکل اعلام نمایند که اگر همه در راستای وظایف خود تلاش کنند در واقع می توان شاهد تحول در ساختار و محتواها شد.

فرماندار بروجرد فضاسازی در مناسبتها را ضروری برشمرد و گفت: به نظر می رسد آنگونه که باید فضاسازی در محیط ادارات صورت نمی گیرد در حالی که این مهم ضروری است و همه ادارات ملزم به رعایت آن هستند.

 80 میلیارد تومان برای آسفالت بروجرد تخصیص یافت

یحیی عیدی بیرانوند گفت: در بحش امورات عمرانی در شهرداری بروجرد، ۲۰۶ میلیارد تومان پروژه در سه ماهه آخر سال آغاز شده و ۸۰ میلیارد تومان برای نهضت آسفالت قرارداد منعقد شده است.

وی افزود: در سال ۱۴۰۰ سامانه ای شفافیت مالی راه اندازی شد که یکی از اقدامات مهم در شهرداری بوده است.

عیدی بیرانوند تصریح کرد: تلاش و برنامه ریزی هایی صورت گرفته تا بازارچه دائمی صنایع دستی در بروجرد ایجاد می شود.

 راه مبارزه با استکبار جهانی، خدمت به مردم است

سرهنگ احمد حسنوند فرمانده سپاه بروجرد گفت: ۴۳ سال از پیروزی انقلاب می گذرد و فراز و فرودهای زیادی را پشت سر گذاشته ایم و شهدای زیادی تقدیم شدند، در این سالها تحریم ها، فتنه و جنگ تحمیلی رخ داد و امروز مسئولان مشغول خدمت هستند و برای هر میز خدمت ۷۲ شهید تقدیم شده است.

وی افزود: امروز بزرگترین راه مبارزه با استکبار جهانی، خدمت به مردم است، دولتی که امروز مشغول به کار شده، شعارش خدمت به مردم است و خدمت به مردم به نحو احسن انجام شود.

فرمانده سپاه بروجرد تصریح کرد: برا خدمت به مردم مدلی طراحی شده با عنوان قرارگاه در محلات که در محلات قرارگاهی تشکیل شده و به دنبال حل مشکلات مردم و کاهش آسیب اجتماعی است و چون مردمی است، نیاز به پشتیبانی دارد.

حسنوند اظهار داشت: ادارات مستقر در این محلات می طلبد که در جهت حل مشکلات اقدام کنند.

وی با اشاره به کنگره ۶۵۴۴ شهید لرستان افزود: سال آینده این کنگره برگزار خواهد شد و ادارات وظایفی برای تغییر چهره شهر دارند که باید با قوت کار خود را انجام دهند.

انتهای پیام/