اکبری گفت: استمرار پدیده گرد و غبار، دید افقی را در شهرهای استان لرستان کاهش داد.

زینب اکبری در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: با توجه به تدوام گرد و غبار در استان، دید افقی در همه شهرهای استان کاهش پیدا کرده به طوری که دید افقی در دورود به سه کلیومتر، کوهدشت چهار کیلومتر، الیگودرز و پلدختر پنج کیلومتر، رومشکان و خرم آباد شش کیلومتر، الشتر و بروجرد هفت کیلومتر و ازنا به هشت کیلومتر کاهش پیدا کرده است.

وی افزود: امروز شاهد ماندگاری پدیده گرد و غبار در شهرهای استان هستیم که توصیه می شود بیماران قلبی تنفسی، سالمندان و کودکان از منزل خارج نشوند.

معاون هواشناسی لرستان با اشاره به ورود یک موج کم دامنه، تصریح کرد: امروز یک موج کم دامنه وارد منطقه می شود که علاوه بر ابرناکی، وزش باد را به دنبال دارد و در مناطقی از استان رگبار باران نیز پیش بینی می شود.

اکبری بیان کرد: برای این سامانه، انتظار بارش فراگیر نیست ولی ممکن است در برخی از مناطق، شدت رگبار باران بیشتر باشد اما از فردا تا پایان هفته خبری از سامانه بارشی نخواهد بود.

وی با اشاره به کاهش بارندگی ها گفت: متوسط بارش سال زراعی تا امروز ۳۲۳ میلیمتر است که این میزان بارندگی نسبت به سال زراعی گذشته شش درصد و نسبت به بلند مدت ۳۳ درصد کاهش داشته است.

انتهای پیام/