جدیدترین مستندات علمی درخصوص فاز یک و دو کارآزمایی بالینی واکسن کوو ایران برکت ، پس از تأیید توسط 6 داور ، در نشریه BMJOPEN منتشر شد.

به گزارش سفیرافلاک، جدیدترین مستندات علمی درخصوص فاز یک و دوی کارآزمایی بالینی واکسن کوو ایران برکت ، پس از تأیید توسط ۶ داور ، در نشریه BMJOPEN منتشر شد.

بنابراین گزارش، نگارش مقاله‌ فاز یک و دوی واکسن کوو ایران برکت در بهار ۱۴۰۰ آغاز شد و در تابستان، مقاله به مجله BMJ Open ارسال شد. 

در ادامه آمده: اولین داور مقاله، Dr. Stephen J Thomas از SUNY Upstate Medical University بود که از مجریان کارآزمایی بالینی واکسن فایزر و نیز از نویسندگان مقاله‌ فاز سوم کارآزمایی بالینی این واکسن بوده‌اند.

این گزارش می‌افزاید: در تاریخ ۲۵ اسفند سال گذشته نامه‌ پذیرش مقاله از جانب مجله ارسال شد، نظرات داوران، پاسخ‌های نویسندگان مقاله و تمامی نسخه‌های مقاله در روند داوری همراه نسخه‌ نهایی مقاله منتشر شده است.

گفتنی است نخستین واکسن ایرانی کرونا (کوو ایران برکت) تاکنون با عبور از مراحل داوری متعدد ،  بیشترین تعداد مقالات منتشر شده در نشریات معتبر بین‌المللی و نشریات با ضریب تأثیر بالا را دربین واکسن‌های ایرانی به خود اختصاص داده است و مقالات متعدد از مراحل پیش‌بالینی و دانش فنی واکسن ایرانی و مراحل مختلف کارآزمایی بالینی آن تاکنون تأیید و منتشر شده است.

متن کامل این مقاله را در این نشانی بخوانید:
https://bmjopen.bmj.com/content/12/4/e056872.full

انتهای پیام/

  • منبع خبر : فارس