امیری با بیان اینکه هدف دشمن در حادثه مشهد، بر هم زدن وحدت است، گفت: هدف دشمن این است که وحدت حاکم بر جمهوری اسلامی ایران و وحدتی که بین کشورهای اطراف وجود دارد را بر هم بزند.

امیر علی حیدر امیری در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهارداشت: حادثه ای که در مشهد رخ داد سبب شد تا دو تن از روحانیون جهادی به شهادت برسند، این حادثه توسط نیروهای متدین، انقلابی و وطن دوست محکوم شد چرا که هدف دشمن این بود که وحدت حاکم بر جمهوری اسلامی ایران و وحدتی که بین کشورهای اطراف وجود دارد را بر هم بزند.

وی افزود: در این ماجرا، تعجب از کسانی است که در این کشور زندگی می کنند اما این اقدام را نه تنها محکوم نمی کنند بلکه یا موضع بی طرفی دارند و یا حمایت می کنند، این افراد موضع مناسب و درستی ندارند و به دنبال این هستند که حقانیت نظام را زیر سوال ببرند.

تحلیلگر مسائل سیاسی تصریح کرد: امروز دشمن تلاش می کند تا افغانی هراسی کند و عده ای در شبکه هایی که در اختیار دارند بر افغانی هراسی متمرکز شده اند که در واقع این موضع، پارادوکسی است که بر افکار آنها حاکم است و هم صدا با لیبرالها، باقیماندگان پهلوی و همچنین دشمنان قسم خورده حرکت می کنند.

امیری بیان کرد: دشمن در حال اجرای فتنه ترکیبی خطرناکی در ابعاد امنیتی، روانی، اقتصادی و رسانه ای است، البته در عملیات چند روز اخیر در فلسطین و شکست ائتلاف عربی، عبری و غربی در یمن عملا آنها جواب های دندان شکنی دریافت کردند.

وی خاطرنشان کرد: دشمن به دنبال اجرای پروژه های افغان هراسی به منظور بر هم زدن روابط اقتصادی ایران افغانستان به عنوان هدف راهبردی آمریکا است، همچنین به دنبال اهل سنت، سنت هراسی به منظور تخریب وحدت شیعه و سنی با سوء استفاده از احساسات پاک مردم و روحانیت هراسی با هدف ربط دادن مشکلات اقتصادی به روحانیت است.

تحلیلگر مسائل سیاسی اظهار داشت: رهبری در ۱۹ دی فرمودند تهاجم دشمن یک تهاجم ترکیبی است و حمله به روحانیون جهادی در حرم رضوی یکی از این فتنه های ترکیبی است که باید مراقب بود چرا که هر اقدام نسنجیده کنشگران و فعالان اجتماعی سیاسی و فعالان مجازی به تقویت این فتنه کمک می کند.

انتهای پیام/