رازانی گفت: امسال تملک ۲۰۰ هکتار زمین در دستور کار قرار گرفته که این میزان را به مساحت شهرک های صنعتی اضافه نماییم و علاوه بر این با توجه به شعار سال، یک شهرک تخصصی فناوری و دانش بنیان با محوریت دارویی در مرکز استان ایجاد می‌شود.

بختیار رازانی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: سال گذشته تلاش های زیادی برای احیا و ارتقای ظرفیت واحدهای تولیدی در استان صورت گرفت که قرار بود ۳۲ واحد تولیدی در استان احیا شود ولی این تعداد به ۳۶ واحد افزایش یافت که برخی احیا و برخی هم با ارتقای ظرفیت همراه بودند.

وی افزود: برای امسال برش سهمیه ای که در استان تعریف شده، احیای ۴۰ واحد صنعتی است که قطعا تا پایان سال تعداد بیشتری از این واحدها احیا خواهد شد.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی لرستان تصریح کرد: علاوه بر حمایت از صنایع، برنامه ای تدوین شده که زمین های مورد نیاز شهرک صنعتی شماره چهار خرم آباد و شماره سه بروجرد تملک شوند، همچنین موضوع راه اندازی دو شهرک صنعتی که از قبل زیر ساخت های اولیه آنها مهیا شده که یکی شهرک صنعتی نورآباد و ناحیه صنعتی چمن سلطان و همچنین تکمیل تملک زمین و زیر ساخت ناحیه صنعتی رومشکان، در دستور کار است.

رازانی عنوان کرد: امسال تملک ۲۰۰ هکتار زمین در دستور کار قرار گرفته که این میزان را به مساحت شهرک های صنعتی اضافه نماییم و علاوه بر این با توجه به شعار سال، پیشنهاد داده ایم که یک شهرک تخصصی فناوری و دانش بنیان با محوریت دارویی در مرکز استان ایجاد شود.

وی بیان کرد: در همین راستا نامه نگاری هایی صورت گرفته و اگر ۳۰ هکتار زمین تملک شود، کارها را با محوریت واحدهای دانش بنیان در این شهرک ادامه می دهیم.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی لرستان با اشاره خوشه های صنایع گفت: در صنایع کوچک علاوه بر خوشه های فرش، عسل و آبزی پروری، فرآیند توسعه خوشه پلاستیک هم آغاز خواهیم کرد.

رازانی خاطرنشان کرد: سال گذشته ۴۰ هکتار زمین برای استقرار ۹۰ واحد تولیدی متقاضی واگذار شد اما امسال قرار است که ۵۰ هکتار زمین برای استقرار ۱۰۰ واحد متقاضی در شهرک های صنعتی واگذار شود.

انتهای پیام/