زبردست گفت: ۳۰ قلم داروی دامی قاچاق در استان لرستان کشف شد.

به گزارش سفیرافلاک به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی لرستان، مصطفی زبردست اظهار داشت: با پیگیری های صورت گرفته تعداد ۳۰ قلم انواع داروی دامی به ارزش ۵۰ میلیون تومان در یکی از شهرستانهای استان کشف و‌ برای متخلفین پرونده قضایی تشکیل گردید.

وی افزود: با توجه به اینکه در حال حاضر هیچگونه کمبود دارو و واکسن در استان وجود ندارد تقاضای ما از تمام دامداران و‌تولیدکنندگان این است که نسبت به تهیه دارو و واکسن از مراکز مجاز و مورد تأیید این اداره کل اقدام‌کنند.

مدیرکل دامپزشکی لرستان همچنین از کشف ۱۱ لاشه تاریخ گذشته خبر داد و گفت: شهروندان هنگام خریداری گوشت قرمز و‌سفید به تاریخ انقضای درج شده بر روی بسته بندی و لیبل حتما دقت کنند و با توجه به اینکه در آستانه فصل گرم سال قرار داریم فرآورده‌های پروتئینی در معرض فساد هستند و یکی از موارد مهم در ارزیابی کیفیت این مواد دقت به تاریخ انقضا آنها می باشد.

زبردست خاطرنشان کرد: تاریخ مصرف مرغ ‌۷۲ ساعت، گوشت قرمز گوسفند و‌ بز ۷۲ ساعت و‌ تاریخ انقضاء گوشت گاو پنج روز است که در همین راستا توسط همکاران دامپزشکی استان لرستان روز گذشته ۱۰ لاشه گوسفندی و یک لاشه گاوی ضبط شده است.

انتهای پیام/