مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت ملی حفاری ایران گفت: ارتقا راندمان عملیات و خدمات حفاری از شمار مهمترین اهداف کیفی و برنامه‌های این شرکت در سال ۱۴۰۱ است.

به گزارش سفیرافلاک به نقل از شرکت ملی حفاری ایران، حمید رضا گلپایگانی، در تشریح اهداف کیفی مبتنی بر راهبردهای شرکت در سال جاری اظهار داشت: این شرکت به عنوان بزرگترین شرکت ایرانی در زمینه حفاری چاه‌های نفت و گاز با بهره‌گیری از سرمایه‌‌های انسانی و ظرفیت‌های تجهیزاتی خود به عنوان بزرگترین شرکت حفاری و ارائه دهنده خدمات یکپارچه در منطقه مطرح است.

 وی با بیان اینکه مدیریت سازمان به منظور حفظ جایگاه و بهبود آن در سال‌های آتی، برنامه‌ها و چشم انداز مدونی هدفگذاری نموده و بر تحقق آن تاکید دارد، افزود: کارآمدی عملیاتی و ارتقاء راندمان اجرایی به منظور توسعه‌بخشی به عملیات حفاری و خدمات جانبی از جمله در پروژه‌های کلید در دست، امسال با جدیت پیگیری خواهد شد. 

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران عنوان کرد: بهبود کارایی پشتیبانی از سرفصل‌های اهداف کیفی شرکت می‌باشد که در این ارتباط سرمایه‌گذاری و اجرای بازسازی و نوسازی دستگاه‌ها و تجهیزات حفاری با به‌کارگیری حداکثری توان تجهیزاتی و منابع انسانی شرکت و برون‌سپاری به شرکت‌های صاحب صلاحیت در دستور کار قرار دارد. 

وی بیان کرد: همچنین تقویت توانمندی داخلی لجستیک از طریق تکمیل ماشین‌آلات موجود و جدید و استفاده از ظرفیت‌های برون‌سپاری و به‌هنگام‌سازی تامین کالا از طریق اولویت‌بندی تقاضاهای اصلی و تنوع‌بخشی به منابع خارجی و داخلی با کیفیت مورد تاکید است.

گلپایگانی رقابت‌پذیری را از دیگر محورهای مهم در راستای اهداف کیفی عنوان کرد و گفت: در این خصوص اهتمام به سهم بازار مورد تاکید است و لذا حضور در مناقصات و مشارکت با پیمانکاران توسعه میادین و همکاری بلند‌مدت با کارفرمایان بزرگ از طریق انعقاد موافقتنامه و قرارداد به منظور افزایش سهم بازار حفاری به نحو مناسب دنبال می‌شود. 

 وی توسعه پایدار را یادآور و ضمن تاکید بر کاربست مقررات و دستورالعمل‌های ایمنی، بهداشت و محیط زیست (HSE) افزود: ارتقا فرهنگ ایمنی با رویکرد کاهش و توجه به مسائل زیست محیطی را در راستای تحقق اهداف کیفی شرکت بسیار مهم و ضروری می‌باشد.

همچنین رئیس هیئت مدیره شرکت ملی حفاری ایران جذب و پرورش نیروی انسانی، رضایتمندی و تقویت انگیزش کارکنان، چابک سازی سازمانی و ارتقا فرآیندها، برگزاری مناقصات جهت تامین کالا و خدمات، اصلاح ساختار سازمانی، پایداری مالی، وصول مطالبات و بهینه سازی جریان نقدینگی، به روز رسانی نرخ خدمات حفاری و جنبی به منظور افزایش درآمدها را از دیگر محورهای سند اهداف کیفی مبتنی بر راهبردهای امسال این شرکت برشمرد.

انتهای پیام/