رضایی نژاد گفت: فراهم کردن بستر و حمایت از نخبگان، گامی مهم برای تحقق شعار سال است.

مهدی رضایی نژاد در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهارداشت: در استان لرستان ۱۲ مرکز رشد وجود دارد که تلاش شد تا در همه شهرهای استان این مراکز ایجاد شوند البته یک مرکز رشد در مرکز استان وجود دارد که ویژه فناوری های پیشرفته می باشد و همه این مراکز، قابلیت استقرار هسته های فناور را دارند.

وی افزود: نخبگانی که وارد این مجموعه می شوند، ایده خود را مطرح می کنند و از طرفی ایده به محصول تبدیل می شود و این هسته ها رشد پیدا می کنند و به واحد فناور و سپس شرکت های دانش بنیان تبدیل می شوند که در این راستا حمایت های مختلفی از جمله حمایت های اعتباری، تسهیلاتی، معنوی، مشاوره ای، آزمایشگاهی و کارگاهی صورت می گیرد.

مسئول بسیج علمی لرستان تصریح کرد: با توجه به سخنان مقام معظم رهبری در راستای شعار سال و اشاره به دانش بنیانها و ارتباط اشتغال آفرینی با فعالیت شرکت های دانش بنیان، فراخوانی برای نخبگانی که دارای اختراعات هستند داده شده که این افراد تا پایان سال فرصت دارند اقدام نمایند.

رضایی نژاد عنوان کرد: نخبه های استان می توانند ایده ها و اختراعات خود را ارسال کرده و پس از بررسی، مورد حمایت قرار می گیرند و زمانی که حمایت از یک ایده صورت گرفت و به محصول تبدیل شد می توان گفت که اشتغالزایی پایدار رخ داده است.

وی با اشاره به تلاش برای تحقق شعار سال گفت: سعی کرده ایم تا فضایی برای همه نخبه ها فراهم شود و از ابتدای سال تاکنون که مدت کمی گذشته، خوشبختانه ایده های بسیار خوبی توسط نخبه های استان ارسال شده است.

انتهای پیام/