جهانی گفت: کارگران پشتوانه های اصلی کشور در مقابل دشمنانی هستند که می خواهند به اقتصاد ایران اسلامی ضربه بزنند.

به گزارش سفیرافلاک به نقل از روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان علی جهانی در اولین جلسه شورای هماهنگی دستگاههای اجرایی مجموعه وزارت تعاون کار  و رفاه اجتماعی در لرستان با بیان اینکه هفته کار و کارگر نماد همبستگی بین کارگر و کارفرما است، اظهار داشت: هفته کارگر فرصتی است که بتوانیم زحمات این عزیزان را به جامعه و مردم معرفی و از تلاشگران عرصه کار و تولید تجلیل کنیم.

وی با اشاره به اینکه باید دستاوردها ی کارگران و نظام را به مردم معرفی کنیم، گفت: در هفته کارگر سعی داریم از کارگران، کارفرمایان، خانواده های آنان و خانواده معزز شهدا و مدیران و واحدهای نمونه استان نه نحو شایسته ای تقدیر کنیم.

جهانی کارگران را ستون محکم و همیشه استوار تولید و اقتصاد کشور عنوان و خاطر نشان کرد: مدیران شورای هماهنگی وزارت مردم در استان به گرامیداشت هفته کارگر توجه جدی کنند و باید فراتر از همه کارهای روزمره خود با جدیت تمام قدردان این قشر عظیم و زحمتکش جامعه باشند.

وی با بیان اینکه شوراهای اسلامی به عنوان پل ارتباطی بین کارگران و کارفرمایان نقش اثرگذاری در فراهم سازی بسترهای توسعه دارند، بیان کرد: شورای های اسلامی کار باید وحدت و همدلی را سرلوحه کار خود قرار داده و به دور از حاشیه در فراهم نمودن آسایش و آرامش روانی برای جامعه کارگری از هیچ تلاشی فروگذار ننمایند تا کارگران نیز به پشوانه این تلاشها در رونق تولید گامهایی استوار بردارند و این تکاپو و انرژی مثبت به سایر بخشها نیز تزریق شود.

سرپرست اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان لرستان با اشاره به فعالیت ۳۱ شورای اسلامی کار در استان، گفت: تلاش می کنیم تعداد شورای اسلامی کار را در واحدهایی که شرایط تشکیل این شوراها را دارند تشکیل و در راستای حمایت از کارگران و تولید آنها را افزایش دهیم.

جهانی در ادامه به افزایش بازرسی از واحدهای کارگری در با هدف صیانت از کارگران اشاره کرد و افزود: امسال بنا داریم هم تعداد مراجع حل اختلاف را جهت تسریع در صدور آراء افزایش دهیم تا کارگران در این زمینه دچار مشکل نشوند و هم برنامه ریزی کرده ایم تا بازرسی از بنگاههای اقتصادی برای حفظ ایمنی و بهداشت کار و جلوگیری از تنش های کارگری و کارفرمایی افزایش دهیم.

وی کار جهادی و انقلابی را سرلوحه کار مجموعه دستگاههای اجرایی وزارت تعاون کار ورفاه اجتماعی در استان دانست و خاطرنشان کرد: همه همکاران این دستگاهها تمام توان خود را برای کمک به مجموعه کار و تولید در استان می گذاریم و تلاش می کنیم اجحافی در حق و حقوق کارگران به خصوص در قراردادها صورت نگیرد.

انتهای پیام/