جهانی گفت: بیش از ۳۴ هزار فرصت شغلی امسال در لرستان پیش‌بینی شده است.

به گزارش سفیرافلاک به نقل از روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان لرستان علی جهانی اظهار داشت: براساس اشتغال ثبت شده توسط دستگاه های اجرایی و نهادهای حمایتی هشت هزار و ۳۷۸ اشتغال سال گذشته در سامانه ثبت شده است.

وی افزود: با توجه به بند هشت مصوب هشتاد و اولین جلسه شورای عالی اشتغال کشور مبنی بر تهیه برش استانی اشتغال با هماهنگی دستگاه‌ها و نهادهای مربوط، تعداد ۳۹ هزار و ۱۴۵ عنوان تعهد نهایی فرصت‌های شغلی جدید در بخش‌های مختلف اقتصادی برای لرستان در نظر گرفته شده است که براساس پیش بینی ها، باید بیش از ۳۴ هزار واحد از این تعداد محقق شود.

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان تصریح کرد: از محل اعتبارات اشتغالزایی روستایی تاکنون ۳۶۷ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان به بانک‌های عامل استان تخصیص یافته که از این مبلغ هزار و ۴۳۱ طرح به مبلغ ۳۴۶ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان با اشتغال پنج هزار و ۹۸۰ نفر منجر به انعقاد قرارداد و پرداخت شده است.

جهانی بیان کرد: از محل اعتبارات اشتغال روستایی نهادهای حمایتی نیز تاکنون ۱۳۶ میلیارد تومان به بانک‌های عامل تخصیص یافته است و سه هزار و ۴۱ طرح با مبلغ ۱۱۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان با اشتغال سه هزار و ۴۶۶ نفر منجر به انعقاد قرارداد و پرداخت شد.

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: از محل اعتبارات مشاغل خانگی در سال ۱۴۰۰ طی دو مرحله، ۷۳ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان به بانک‌های عامل استان اختصاص یافت که هزار و ۱۷۲ طرح به صورت مستقل و پشتیبان معرفی و تاکنون ۶۹۷ طرح موفق به دریافت ۴۹ میلیارد و ۲۴۰ میلیون تومان شده است.

وی افزود: همچنین مابقی طرح‌ها توسط بانک‌های عامل در دست بررسی و پرداخت می‌باشد و با توجه به پرداخت تسهیلات اشتغال پایدار روستایی، و دیگر اعتبارات پرداختی برای تحقق اشتغال استان، باید با دقت بیشتری نظارت کنیم تا این تسهیلات منتج به ایجاد شغل برای کارجویان و یا تثبیت افراد شاغل در واحدها شود.

انتهای پیام/