ستاری گفت: ۳۸ محله حاشیه نشین در استان وجود دارد که ۱۲ محله آن در شهرستان خرم آباد واقع شده و در اولویت ساماندهی هستند.

به گزارش سفیرافلاک به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان، بهرام ستاری در جلسه ساماندهی مناطق حاشیه ای استان اظهار داشت: حاشیه نشینی مسئله ای فرا بخشی و همه دستگاه‌ها با احساس مسئولیت باید پای کار بیایند امروز حاشیه نشینی معضلی است که جامعه را با خود درگیر می کند که در استان حدود ۳۸ محله حاشیه نشین وجود دارد که ۱۲ محله آن در شهرستان خرم آباد واقع شده و در اولویت برای ساماندهی هستند.

وی افزود: موضوع حاشیه نشینی از اهمیت بالایی برخوردار است و مقام معظم رهبری نیز بر حل مسائل و مشکلات آنها تأکید فرموده اند و ساماندهی مناطق حاشیه ای یک مسئله فرابخشی است و بایستی تمامی دستگاه های اجرایی برای این مناطق چاره اندیشی کنند و استانداری نقش هماهنگ کننده ی اقدامات بین بخشی را انجام داده و خواهد داد .دکتر ستاری دستنایی تاکید کرد: مشکل مهم این مناطق، زمینه جرم خیز بودن آنها به علت تراکم جمعیتی بالایی که دارند، است و متاسفانه اهالی این محلات با این مشکل مواجه هستند . 

معاون استاندار لرستان تصریح کرد: گسترش اعتیاد از دیگر معضلات این مناطق است که ضرورت دارد به منظور جمع آوری معتادان از مناطق حاشیه نشین، گرمخانه های دو شهرستان خرم آباد و بروجرد برای اسکان معتادان راه اندازی شود .

وی گفت: بافت واحد های مسکونی این مناطق نیز عمدتاً فرسوده است و باید برای این مشکل چاره اندیشی شود که در مسیر سازندگی بافت های فرسوده محلات، بسیج سازندگی می تواند نقش محوری داشته باشد.

ستاری خاطرنشان کرد: بحث سلامت و درمان، لزوم برچیدن بساط فروشندگان موادمخدر، حل مشکل اسناد مالکیتی واحدهای مسکونی، ساماندهی فضای سبز و سایر مشکلات با همکاری و تلاش دستگاه‌های اجرایی مرتبط و دفاتر تسهیلگری پیگیری و برای رفع آنها اقدام شود .