ائمه جمعه لرستان با اشاره به اینکه بایستی تنظیم بازار در صدر اولویت های برنامه دولت سیزدهم باشد، گفتند: برکات شهید حجازی در جبهه مقاومت کاملا نمایان است.

به گزارش سفیرافلاک، حجت الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته خرم آباد، اظهار داشت: عدم تنظیم بازار، مردم را آزار می دهد و کنترل اقلام مورد نیاز مردم از نظر قیمت و کیفیت لازم است که باید این مهم در صدر اولویت های برنامه دولت سیزدهم باشد.

وی افزود: نظارت و کنترل، کار کارشناسی باید رخ دهد و این که صرفا گرانفروش جریمه شود کافی نیست بلکه باید تنظیم بازار و نظارتها افزایش یابد.

نماینده ولی فقیه در لرستان عنوان کرد: زندگی انسان به طور معمول آمیخته با تلاش هایی است که غالبا به امور دنیوی برمی گردد و ماه رمضان فرصتی است برای بازنگری در فعالیت های سالیانه دنیوی که با ارتباط با خدا، دعا و مناجات درون و باطن انسان از صفا و نورانیت زیادی برخوردار می شود و باید از این فرصت ماه رمضان بهره برد.

وی تصریح کرد: نیمه این ماه، مصادف با ولادت امام حسن(ع) نخستین فرزند خانه نور است که به کریم اهل بیت(ع) لقب گرفته است، دوران ۱۰ سال امامت این حضرت مانند دوران امامت پدر بزرگوارش، آکنده از فعالیت خیانتکاران، منافقان و نفوذی ها بود و معاویه که دشمن حضرت علی(ع) بود به مقابله با امام حسن(ع) پرداخت و با توجه به شهادت یاران باوفایی مانند مالک اشتر، اوضاع بر امام حسن(ع) سخت و دشوار بود و دنیا پرستان که نمی توانستند عدالت امام حسن(ع) را مشاهده کنند، وقایعی رقم خورد و علیرغم این که حضرت آمادگی برای جهاد و شهادت داشت به واسطه برخی، کوفه را رها کرد و به مدینه آمد.

شاهرخی با اشاره به روز ارتش تصریح کرد: ۲۹ فروردین روز ارتش را گرامی می داریم که حکایت از جایگاه ویژه ارتش جمهوری اسلامی در نظام اسلامی دارد و در این راستا از مجاهدت های لشکر ۸۴ لرستان، فرماندهان و افسران و کادر آنها در دوران دفاع مقدس که همچنان این مجاهدتها ادامه دارد تشکر می کنیم.

امام جمعه خرم آباد با تاکید بر مدیریت موضوع آب، عنوان کرد: موضوع آب یک موضوع ملی است و باید نگاه ملی و تقسیم کار ملی انجام بگیرد به طوری که هر تصمیم که در مورد کمبود آب در استان های همجوار لرستان گرفته می شود، این استان هم مورد ملاحضه قرار گیرد.

وی بیان کرد: با توجه به این که لرستان، کانون رودخانه های دائمی و فصلی است و استان آبشارها و چشمه هاست، پس موضوع آب چند وجهی است و نمی توان نگاه تک بُعدی داشت و این در حالیست که میلیونها نفر با کم آبی مواجه هستند و اعمال مدیریت صحیح در تقسیم آب و استان، از جمله در تکمیل سدهای در حال احداث تسریع شود.

نماینده ولی فقیه در لرستان خاطر نشان کرد: همچنین شبکه های آبیاری ایجاد پمپاژهای آب به نقطه افتتاح برسند، علاوه بر این نیز از دادن زمین های کشاورزی به کسانی که بیرون از استان هستند و اقدام به کشت آبدوست می کنند خودداری شود و باید کاری کرد این مقطع از بهار و تابستان را بدون این که دچار مشکل شویم پشت سر بگذاریم.

امام جمعه خرم آباد گفت: سالی که کم آبی است نمی شود مانند سال های پر آب مصرف کرد و باید میدیرت صحیح اجرا شود که همه شهرها از آب استفاده کنند.

موضع تیم مذاکره کننده، دشمن را نگران کرده است

حجت الاسلام سید علی حسینی در خطبه های نماز جمعه این هفته بروجرد، اظهار داشت: دشمن وقتی توان موشکی جمهوری اسلامی و سپاه را دید، دچار وحشت شده و آمریکا و اسرائیل از این پیشرفت موشکی هراس دارند.

وی افزود: همچنین وقتی دشمنان متوجه شده که در مذاکرات هسته ای، تیم مذاکره کننده با موضع قوی محکم مانده و ایستادگی در برابر غرب سبب شده تا آنها نگران شوند و تحمل این همه ایتسادگی برای دشمن بسیار سخت است.

امام جمعه بروجرد عنوان کرد: موفقیت و نفوذ جمهوری اسلامی ایران در منطقه، برای دشمن سخت است و دشمن به فکر ایجاد تفرقه افتاده تا به هدفشان برسند اما پیروزی همیشه از ان حق است.

وی تصریح کرد: در رژیم صهیونیستی ناهنجاری و آشوبی به پا شده و جوانان فلسطینی با ایستادگی،  آنها را به عقب راندند.

حسینی با اشاره به گروه های امر به معروف و نهی از منکر در بروجرد گفت: گروه های امر به معروف و نهی از منکر راه اندازی شده تا در صورت مشاهده هر گونه ناهنجاری تذکراتی داده شود و نباید اجازه داد در شهر بروجرد که شهر علم و اجتهاد است، کسی روزه خواری کند و عده ای آزادانه روزه خواری کنند.

امام جمعه بروجرد با اشاره به سالروز جنگ بدر ،بیان کرد: این جنگ در ماه رمضان رخ داد که در این جنگ لشکر دشمن سه برابر لشکر اسلام بود ولی چون آنها خدا را نداشتند و معنای توکل به خدا را نمی دانستند شکست خوردند و گروه مقابل و حق، با توکل به خدا پیروز میدان شدند، همان خدایی که رزمندگان ما را در هشت سال جنگ تحمیلی یاری نمود.

وی خاطر نشان کرد: از مناسبت های پیش رو، ولادت امام حسن(ع) است که به همین مناسبت جشنی در مصلی بعد از نماز مغرب برگزار می شود، امام حسن(ع) به عنوان کرم اهل بیت لقب گرفته و سعی کنیم در حد توان به خانوارهای بی بضاعت کمک کنیم.

نمایان بودن برکات شهید حجازی در جبهه مقاومت

حجت الاسلام ابراهیم طهماسبی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته کوهدشت، اظهار داشت: ما قرآن، قانون الهی و این ریسمان متصل ما بین آسمان و زمین را در شب قدر نازل کردیم و اگر تمام بشر بخواهند نمی‌توانند یک آیه و یک سوره مانند آن بیاورند.

وی با اشاره به‌ضرورت تلاش برای کسب درجات والای بهشت، افزود: در شب قدر برای ما اندازه‌گیری می‌کنند و به ما بر اساس کاری که درگذشته کرده‌ایم مقدر خواهند کرد و بر طبق آن به رستگاری خواهیم رسید.

امام‌جمعه کوهدشت با اشاره به اینکه بالاترین ثواب در شب قدر کسب علم است، عنوان کرد: هر حرکتی همراه طرح و برنامه نباشد گرفتار ضعف و ماندگاری شده و در جامعه مشکل‌آفرین خواهد شد.

وی با اشاره به گرامیداشت روز ارتش، تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب فرمودند: وظیفه همه مسئولان این است که برای استحکام نیروهای مسلح برنامه‌ریزی کنند.

طهماسبی با اشاره به لزوم ایجاد نگاهی جامع به‌وسیله استغفار و تأکید بر عدم هرگونه معطلی درزمینهٔ امور کشور بیان کرد: برطرف ساختن فقر و محرومیت، حمایت از اقشار هدف، استقرار تأمین اجتماعی به‌صورت جامع، تخصصی کردن و لایحه بندی امور و…در راستای خدمت به مردم برای مسئولان ضرورت دارد.

امام‌جمعه کوهدشت با اشاره به‌ضرورت حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان، گفت: پول و قدرت بسیار مهم است ولی مهم‌تر از آن مدیریت و برنامه‌ریزی داشتن است، بایستی موانع تولید برای مردم برداشته شود.

وی بیان کرد: بایستی زوایای مربوط به اعطا وام به ابر بدهکاران مشخص شود و با متخلفین برخورد قاطع شود و هم چنین نباید بدون برنامه‌ریزی پول را چاپ کرد.

طهماسبی با اشاره به حضور مؤثر هیئت ویژه معاونت اقتصادی رئیس‌جمهور در کوهدشت به جهت بررسی و پیگیری رفع مشکل آبی برخی نقاط شهرستان، بیان کرد: بایستی ۲۰ سال پیش سد معشوره درست می‌شد، احداث سدبندهای خاکی کوچک در دستور کار قرار گیرد وهم چنین پیشنهاد می‌شود آب شیرز را برای آب شرب کوهدشت منتقل شود.

امام‌جمعه کوهدشت خطاب به رئیس‌جمهور و استاندار لرستان گفت: دو چیز برای استان مهم است اول: پول حلال و دوم: مدیری که بودجه موردنظر را به‌درستی و با برنامه‌ریزی هزینه کند؛ برای نصب مدیران ملاک‌ها باید مدنظر باشد.

وی با گرامیداشت اولین سالروز شهادت سرلشکر شهید سید محمد حجازی، بیان کرد: سردار حجازی شخصیتی بزرگ و برجسته و موردعنایت رهبر معظم انقلاب بودند و آثار و برکات حضور ایشان در جبهه مقاومت بسیار نمایان است.

انتهای پیام/